banner2

Elon Musk'tan Slikon Vadisi'nde yankılanan 'iflas' açıklaması! Gelecekteki ekonomik tablo korkunç

Sosyal medya devi Twitter'ı 44 milyar dolara tartışmalı bir sürecin sonunda satın alan Elon Musk, şirket çalışanlarıyla yaptığı ilk toplantıda 'ekonomik kaos' açıklaması yaptı. Musk, personele, gelecekteki tablonun korkunç olduğunu söyledi.

Dünya 11.11.2022, 12:35 11.11.2022, 14:24
Abone ol
Elon Musk'tan Slikon Vadisi'nde yankılanan 'iflas' açıklaması! Gelecekteki ekonomik tablo korkunç

Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, oldukça tartışmalı bir sürecin sonunda Twitter'ı satın almasının ardından şirket personeliyle ilk kez temasa geçti.

Dün yapılan şirket içi toplantıda Elon Musk, Twitter'ın hayatta kalmak için gerekli paraya sahip olmadığı konusunda çalışanları uyardı. Şirketin yeni CEO'su yaptığı konuşmada, şirketin birkaç milyar dolarlık negatif nakit akışına sahip olduğunu vurguladı ve 'iflas' ihtimalinin hiç de uzak bir ihtimal olmadığını sözlerine ekledi.

TWITTER'I KURTARMAK İÇİN TESLA HİSSESİ SATTI

Tesla ve SpaceX gibi vizyoner şirketlerin de CEO'su olan Elon Musk, söz konusu mali toplantıda, Twitter'ı kurtarabilmek için Tesla hissesi sattığını kaydetti. Resmi rakamlara göre Elon Musk, son zamanlarda 4 milyar dolarlık Tesla hissesini sattı.

7500 ÇALIŞANI İŞTEN ÇIKARDI

Şirketin mali durumunu toparlamak için çalışmalarına hız veren Elon Musk, geçtiğimiz hafta 7 bin 500 Twitter çalışanını işten çıkardı. Ancak Musk'a göre, sosyal medya devindeki çalışan sayısı hala daha çok fazla.

Twitter'ın mali durumunun toparlanması için reklam ve abonelik ücretlerine umut bağlanıyor. Bu kapsamda Elon Musk, 'mavi tik' hizmetini de ücretli hale getirmiş ve fiyatını 8 dolar (Türkiye'de 110 TL) olarak belirlemişti.

TWITTER SON 10 YILIN SEKİZİNDE PARA KAYBETTİ

Twitter, son 10 yılın sekizinde para kaybetti ve gelir artışı rakipleri kadar güçlü olmadı. Öte yandan, şirketin Musk tarafından satın alınmasının ardından 13 milyar dolarlık bir borç yükü oluştu. Yılda 1 milyar dolarlık faiz ödemesi yapan Elon Musk, daha önceki bir konuşmasında şirketin günde 4 milyar dolar kaybettiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!