banner2

Elon Musk'ın Twitter ifşaatında 15. perde! Konu: 'Biden ile ilgili tweetler sildirilmeye çalışıldı'

SpaceX ve Twitter'ın sahibi Elon Musk, ''Twitter Dosyaları'' ifşaatında 15. serisini de yayımladı. Yayımlanan yazışmalarda ABD Kongresi'nin tartışmalı üyesi Adam Schiff Twitter yönetimine, ABD Başkanı Biden ile ilgili tweetleri sildirmeye çalıştığı belirtildi.

Dünya 14.01.2023, 19:37 14.01.2023, 20:49
Abone ol
Elon Musk'ın Twitter ifşaatında 15. perde! Konu: 'Biden ile ilgili tweetler sildirilmeye çalışıldı'

Twitter eski yönetiminin yazışmalarını içeren yeni belgeleri içeren 15. seriyi yayımlandı. Belgelerde Demokratik Partili kongre üyesinin şirkete yönelik baskısı ortaya çıktı. Yazışmalarda, ABD Kongresi'nin tartışmalı üyesi Adam Schiff Twitter yönetimine, ABD Başkanı Biden ile ilgili tweetleri sildirmeye çalıştığı yer alıyor.

ABD gündeminin ilk sıralarında yer alan Twitter dosyalarına 15.seriside eklendi. 

DEMOKRATİK PARTİ VEKİLİNDEN TWİTTER YÖNETİMİNE BASKI 

Twitter eski yönetiminin yazışmalarını içeren belgelerde, bu kez Demokratik Parti vekili Adam Schiff’in, Twitter yönetimine baskısı yer aldı. 

Dosyada, Schiff’in eski ABD Başkanı Trump'ın kendi sayfasından yayınladığı başkalarına ait tweetleri hedef alması yer alıyor. 

BİDEN İLE İLGİLİ ESPİRİLİ PAYLAŞIMLAR SİLDİRİLMEYE ÇALIŞILDI 

Demokratik Parti vekili Schiff'in eski Twitter yönetimine, Demokratik Parti ve Başkan Biden ile ilgili esprili paylaşımları sildirmeye çalıştığı belirtildi. 

Twitter yönetiminin ise tweetleri mizah içerdiği gerekçesiyle kaldırmayı reddettiği belirtildi. 

Schiff’in baskıları sonucu, Trump hakkındaki azil davasına ilişkin makaleleri bulunan New York Post yazarının hesabının kapatıldığı da ifade edildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!