Yandex Metrica

Sitede Ara

Elon Musk Disney'e savaş açtı: Dava açacaklara hukuki destek verecek

Elon Musk Disney'e savaş açtı: Dava açacaklara hukuki destek verecek

The Mandalorian'da Cara Dune karakterini canlandıran ünlü oyuncu Gina Carano, 2021 yılında sosyal medyada yaptığı paylaşım yüzünden dizinden çıkarılmıştı. Oyuncu, dizinin yapımcı şirketlerine dava açtı.

Dünya

20.02.2024, 09:48

ABD’de Disney’in dijital platformunda yayınlandıktan sonra dünya çapında büyük bir izleyici kitlesi kazanan The Mandalorian dizisinde Cara Dune karakterini canlandıran ünlü oyuncu Gina Carano 2021 yılında kadrodan çıkarılmıştı.

Carano, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda ABD’de Cumhuriyetçi olmayı Nazi Almanyası döneminde bir Yahudi olmaya benzetmişti.

Image

Endonezya'da bir ayda ikinci yılan saldırısı! Genç kadını yutmaya çalışan piton ülkeyi ayağa kaldırdı! Endonezya'da bir ayda ikinci yılan saldırısı! Genç kadını yutmaya çalışan... Haberi Görüntüle

AYNI GÜN DİZİDEN KOVULDU

Dizinin yapım şirketi Lucasfilm paylaşımların yapıldığı aynı gün konuya ilişkin “Gina Carano’nun Lucasfilm’le herhangi bir bağı kalmamıştır. Gelecekte de buna yönelik bir plan yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

Gizli yürütülen hayalet İHA deşifre oldu: Çok verimli, çok sessiz! Gizli yürütülen hayalet İHA deşifre oldu: Çok verimli, çok sessiz! Haberi Görüntüle

OYUNCU DAVA AÇTI

Oyunculuk kariyerinden önce MMA dövüşçüsü olan Carano Disney'e ve Lucasfilm'e dava açtı. Oyuncu haksız yere diziden çıkarıldığı ve ayrımcılığa maruz kaldığı için şirketlere dava açtı.

Lucasfilm'in oyuncuyu yeniden diziye dahil etmesi ve şirketin 75 bin dolar ceza ödemesi gündeme gelebilir.

Image

Ağızlarını bantla bağlamıştı! Cebinden çıkanlar polisi şoke etti! Ağızlarını bantla bağlamıştı! Cebinden çıkanlar polisi şoke etti! Haberi Görüntüle

ELON MUSK ARKASINDA

X'in sahibi Elon Musk ise davanın masraflarını üstlendi. Musk, X platformunda ayrımcılığa uğrayan herkesin yanında olacağını ve tüm harcamalarını karşılayacağına dair söz vermişti.

Ancak, Carano'nun paylaşımlarının aslen Instagram hikayelerinde yayınlanmış olması kafa karıştırdı.

 X'in operasyon lideri Joe Benarroch, X'in "ifade özgürlüğüne olan" hassasiyetini yineleyerek oyuncunun yanında olacaklarına dair açıklama da yaptı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading