Elon Musk açıkladı: Donald Trump Twitter'a dönecek mi?

Sosyal medya devi Twitter’ı satın alarak biranda ilgi odağı olan dünyanın en zengin insanı Elon Musk, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Twitter’daki yasağını kaldıracağını söyledi.

Dünya 10.05.2022, 21:39 11.05.2022, 01:45
Abone ol
Elon Musk açıkladı: Donald Trump Twitter'a dönecek mi?

Geçtiğimiz hafta 44 milyar dolara Twitter'ı satın alan Elon Musk, milyonlarca takipçisi bulunan Donald Trump'un yasağı ile ilgili konuştu. Ünlü girişimici ABD eski başkanın engelinin kaldırılacağını söyledi.

"KALICI YASAĞI GERİ ALIRDIM"

Twitter'ın getirdiği yasak ile Trump’ı susturamadığını aksine sağ ideolojideki insanlar arasındaki görüşlerini güçlendirdiğini ifade eden Musk, söz konusu yasağı "ahlaki olarak yanlış ve tamamen gereksiz" olarak nitelendirdi. Musk, “Kalıcı yasaklar son derece nadir olmalı ve gerçekten bot, dolandırıcılık ve spam hesaplar için uygulanmalı. Donald Trump’ı yasaklamanın doğru olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullanarak, “Kalıcı yasağı geri alırdım. Henüz Twitter’ın sahibi değilim. Yani bu kesinlikle olacak bir şey değil, çünkü ya Twitter’ın sahibi olamazsam?” dedi.

KONGRE BASKINI SONRASI HESABI KAPATILMIŞTI

Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Trump, ABD’de 6 Ocak'ta destekçileri tarafından düzenlenen kanlı Kongre baskını sonrası ”şiddeti daha fazla kışkırtma riski” gerekçesiyle Twitter hesabı kalıcı olarak kapatılmıştı.Twitter'ın getirdiği yasak ile Trump’ı susturamadığını aksine sağ ideolojideki insanlar arasındaki görüşlerini güçlendirdiğini ifade eden Musk, söz konusu yasağı "ahlaki olarak yanlış ve tamamen gereksiz" olarak nitelendirdi.

Musk, “Kalıcı yasaklar son derece nadir olmalı ve gerçekten bot, dolandırıcılık ve spam hesaplar için uygulanmalı. Donald Trump’ı yasaklamanın doğru olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullanarak, “Kalıcı yasağı geri alırdım. Henüz Twitter’ın sahibi değilim. Yani bu kesinlikle olacak bir şey değil, çünkü ya Twitter’ın sahibi olamazsam?” dedi.

Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Trump, ABD’de 6 Ocak'ta destekçileri tarafından düzenlenen kanlı Kongre baskını sonrası ”şiddeti daha fazla kışkırtma riski” gerekçesiyle Twitter hesabı kalıcı olarak kapatılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!