Yandex Metrica

Efsane rockçı Roger Waters'tan Putin'e sert mektup: Eğer niyetin buysa s.ktir git!

Efsane rockçı Roger Waters'tan Putin'e sert mektup: Eğer niyetin buysa s.ktir git!

Ukrayna-Rusya savaşına Kiev'deki milliyetçi grupların yol açtığını iddia edince 'Rus yanlısı' olmakla suçlanıp hedef tahtasına oturtulan Pink Floyd grubu solisti Roger Waters, Rusya Devlet Başkanı Putin'e sert bir mektup yazdı.

Dünya

07.02.2024, 23:13

Efsanevi müzik grubu Pink Floyd'un beyni Roger Waters, Rusya-Ukrayna savaşına doğrudan müdahil oldu. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski'nin eşi Olena Zelenska'ya açık bir mektup yazarak "Ukrayna'daki aşırı milliyetçiler ülkenizi bu feci savaşa soktu" diyen ve Kiev yönetimini suçlayan Waters, tepkilerin odağına oturmuştu. 'Rusya yanlısı' olmakla suçlanan ve bu nedenle Polonya konseri iptal edilen Waters, gelen eleştirileri karşılamak için şimdi de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sert bir mektup yazdı. 

Putin'e "Eğer gerçekten Polonya ve Baltık ülkeleri başta olmak üzere Avrupa'yı istila etmek istiyorsan ve nükleer savaş başlatma amacındaysan s.ktir git! (Fuck you!)" diye seslenen rock müziğin efsane ismi Waters, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

Trump'ı vuran gencin arabasından çıkanlar şoke etti: İşte eski başkanı kurtaran o an Trump'ı vuran gencin arabasından çıkanlar şoke etti: İşte eski başkanı... Haberi Görüntüle

ÇOCUKLARIM, TORUNLARIM VAR...

"Sayın Başkan Putin...

Rusya bu yıl 24 Şubat'ta Ukrayna'yı işgal ettiğinden beri hem Ukrayna hem de Rusya Federasyonu'nun bir ateşkesle aynı masada buluşması için küçük de olsa etkimi kullanmaya çalıştım. 

Bu çabamla Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın eşi Bayan Olena Zelenska'ya iki kez açık mektup yazdım. Şimdi benden sana da yazmam isteniyor, işte yazıyorum. 

Öncelikle bu savaşı sonlandırmak istiyor musun? Eğer cevabın 'evet' ise bu, işleri çok kolaylaştıracaktır. Dışarı çıkıp, "Rusya'nın Kırım, Donetsk ve Luhansk gibi Rusça konuşan bölgeler dışında başka bir toprak kazanma hedefi yok" deseydin bunu da anlayabilirdik. 

Sana bunu söylüyorum, çünkü bazı insanlar Polonya ve Baltık ülkeleri başta olmak üzere tüm Avrupa'yı istila etmek istediğini düşünüyor. 

Eğer bunu yapacaksan s.ktir git; Atlantik'in her iki yanında nükleer tehditçilik oyununu oynamayı bırakın ve birbirinizi gerçekten yiyin, dünyayı paramparça edin. 

Mesele şu ki; benim çocuklarım, torunlarım var ve dünyanın her yerindeki erkek ve kız kardeşlerimin çoğu da öyle. Hiçbirimiz böyle bir ihtimalden hoşnut değiliz. Bu yüzden Bay Putin, hadi beni şımart ve bize nükleer kullanmayacağına dair güvence ver. 

Sonra masaya dön. Önceki konuşmalarını doğru okuduysam, Ukrayna'nın tarafsızlık konumunu müzakere etmek istersin, bu doğru mu? 

Aklından geçenleri biliyorum. ABD ve NATO diğer egemen ülkeleri birkaç varil petrol için işgal ediyor ama bunu yapmamamız gerekiyor! Ukrayna'yı işgal etmen beni çok şaşırttı, kışkırtılmış ol ya da olma, yaptığın iğrenç bir saldırganlıktı. 

Bayan Zelenska bana Twitter üzerinden cevap verdiğinde çok şaşırdım ve çok duygulandım. Bana cevap verecek olsaydın, bunun için sana büyük saygı duyardım. Bunu sürdürülebilir bir barışa doğru onurlu bir hareket olarak algılardım. 

Saygılarımla
Roger Waters"

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading