banner2

Efsane komutanın oğluna süre verildi! Taliban savaşa hazırlanıyor! Ortalık kan gölüne dönecek

Afganistan'da tüm yönetimi ele geçiren Taliban şimdi de gözünü Penşir'e dikti. Ahmed Mesud'a süre veren Taliban savaşa hazırlanıyor.

Dünya 22.08.2021, 18:46
Abone ol
Efsane komutanın oğluna süre verildi! Taliban savaşa hazırlanıyor! Ortalık kan gölüne dönecek

Afganistan'da Kabil'in kapılarına dayanarak çok kısa bir zamanda yönetimi ele geçiren Taliban güçleri şimdi de Penşir'de bulanan direnişçilerin karargahını sardı. Efsane komutanın oğlu Ahmed Mesud'un liderliğinde direnişe geçen Afganistanlı vatandaşla Taliban'ın kontrolü altında bulunan 3 köyü ele geçirmişti

PENŞİR'DE ORTALIK KAN GÖLÜNE DÖNECEK

Taliban Penşir'deki karargahın çevresini sardı. Çok sayıda örgüt üyesi efsane komutanın oğlu Ahmed Mesud'a tanınan süreyi bekliyor. Ahmed Mesud ise direnişe devam edeceğini yönetimi Taliban'a bırakmayacağını açıklamıştı.

TALİBAN RUSYA İLE PENŞİR'E ÇAĞRI YAPTI

Taliban lideri Bareder bugün sabah saatlerinde Rusya ile iletişime geçerek Ahmed Mesud'a çağrıda bulundu. Siyasi bir şekilde anlaşma yapmak istediklerini dile getiren Taliban kan dökülmemesi gerektiğini işaret etti. Yaşanan bu olayların ardından Ahmed Mesud'un ne tepki vereceği bekleniyor. Direnişçiler hali hazırda 3 köyü yeniden ele geçirmiş durumda. Orta Doğu'yu yakından takip eden gazeteciler ise Afganistan'da iç savaş çıkacağını ve çok sayıda vatandaşın öleceğini öne sürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!