banner2

Dünyayı alarma geçiren kabusta tehlikenin yeni adı Flurona

İsrail'de ilk kez hamile bir kadının aynı anda hem grip hem de Kovid-19 tanısı konuldu. İsrail vatandaşı kadın hastanın yakalandığı vakaya, ‘Flurona’ adı kondu.

Dünya 04.01.2022, 08:22 04.01.2022, 08:41
Abone ol
Dünyayı alarma geçiren kabusta tehlikenin yeni adı Flurona

İki yıldan bu yana hayatımızda olan ve dünya genelinde milyonlarca insanın ölümüne sebep olan Kovid-19 yeni varyantlar üretmeye devam ediyor. Tüm dünyanın kabusu olan gelen virüste bu kez İsrail’de 'Flurona' olarak adlandırılan ilk vaka tespit edildi.

HEM GRİP OLDU HEM COVID-19'A YAKALANDI

Hamile ve aşısız kadının, hem grip enfeksiyonu hem de COVID-19’a yakalandığı belirtildi. Ülkede ilk kez rastlanan bu vakaya, her iki hastalığın adından (flu-coronavirus) türetilerek 'Flurona' adı verildi. Genç kadında her iki hastalığın semptomlarının görüldüğü ortaya çıktı. Hastalığı hafif atlatan kadın hastaneden taburcu edildi.

İKİ KERE TEST YAPILDI

Hastanın tedavi gördüğü hastanenin jinekoloji bölümü başkanı Prof. Arnon Vizhnitser, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Hamile kadına grip ve COVID-19 teşhisi konuldu. İki kez yapılan kontroller sonrasında iki hastalığın testi de pozitif çıktı. Hastalıklar üst solunum yollarını etkileyerek nefes almayı zorlaştırıyor ve oldukça bulaşıcı nitelikte.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!