banner2

Dünyanın sonu geliyor! Sadece 5 ülke kurtulacak

Bilim insanları yaptıkları araştırma sonucunda nüfusun artması ve enerji temelli küresel ekonominin zararlı sebebiyle dünyanın sonunun çok yakın olduğuna ulaştı. Peki dünyanın sonunun gelmesi durumunda ayakta kalacak ülkeler hangisi?

Dünya 09.11.2021, 12:53
Abone ol
Dünyanın sonu geliyor! Sadece 5 ülke kurtulacak

Bilim insanları dünyanın küresel çöküşünün gerçekleşmesi durumunda ayakta kalabilme potansiyeline sahip 5 ülkeyi sıraladı. 

Bu ülkeler arasında, Yeni Zelanda, İzlanda, İngiltere, İrlanda ve Avustralya'nın Tazmanya eyaleti yer alıyor. 

Yeni Zelanda jeotermal ve hidroelektrik enerjiye ayrıca bol tarım bölgesi ve düşük nufus yoğunluğuna sahip olması nedeniyle listenin başında yer buldu. 

MODERN UYGARLIK TEHLİKEDE 

Bilim insanları, küresel ekonominin getirdiği çevresel zarardan dolayı uygarlığın tehlikede olduğunu açıkladı. Finansal kriz, küresel ısınma ya da Covid-19'dan çok daha kötü bir salgının dünyada küresel bir çöküşü meydana getirebileceği bildirildi. 

Küresel çöküşe hangi ülkelerin direnebileceğini değerlendiren bilim insanları, nüfus için gıda yetiştirme, kitlesel göçlerden uzak kalma ve bazı üretim yeteneklerini kriter alarak bir sıralama yaptı. 

YENİ ZELANDA'DAN SIĞINAKLAR ALINIYOR

Sustainability dergisinde yayınlanan çalışmaya göre milyarderler kıyamete hazırlık için Yeni Zelanda'dan sığınaklar satın alıyor.

CANKURTARAN SANDALLARI 

Bilim insanları toplumsal çöküşten etkilenmeyen ve bu nedenle nüfuslarını koruyabilen bölgeleri 'cankurtaran sandalları' olarak tanımladı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!