Dünya’da koronavrüs alarmı! Sonbaharın etkisiyle vakalar artacak! Her iki testten biri pozitif çıkıyor

Dünya genelinde koronavirüs vakaları tekrardan artışa geçmesi bazı ülkelerde maske takma zorunluğunun yeniden gelmesine neden oldu. Balkan ülkelerinden artan vaka sayısı sonrası dünya genelinde de alarm verildi. Birçok Avrupa ülkesinde vaka sayısı artıyor. Uzmanlar vaka sayılarının sonbaharda daha da artacağını öngörüsünde bulunuyor.

Dünya 29.07.2022, 21:57 29.07.2022, 22:26
Abone ol
Dünya’da koronavrüs alarmı! Sonbaharın etkisiyle vakalar artacak! Her iki testten biri pozitif çıkıyor

Sırbistan, Slovenya, Hırvatistan, Karadağ ve Bosna Hersek'in aralarında bulunduğu Balkan ülkelerinde Kovid-19 vakalarında artışlar görülmeye başlandı.Vaka sayılarında en büyük artışın yaşandığı Sırbistan'da, her iki testten birinin sonucunun pozitif çıktı.

DÜNYADA VAKA SAYILARININ ARTMASI KORKUTUYOR

Sırbistan Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada, son 24 saatte 6 bin yeni vakanın kaydedildiği, 14 kişinin ise hayatını kaybettiği bildirildi.

Slovenya'da ise vaka sayılarının hafta boyunca arttığı, son 24 saatte 1973 pozitif vaka görüldüğü açıklandı. Omicron varyantıyla mücadele eden, son 24 saatte 11 kişinin hayatını kaybettiği Hırvatistan'da 1467 kişide virüs tespit edildi.

SONBAHARDA VAKA SAYILARINDA DAHA DA ARTIŞ BEKLENİYOR

Hırvatistan Sağlık Bakanı Vili Beros, salgın uzmanlarıyla düzenlediği çevrim içi toplantının ardından yaptığı açıklamada, sonbaharda etkisinin artırması beklenen salgınla mücadeleye hazırlandıklarını ifade etti.

MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GERİ GETİRİLDİ

Turizm sezonunun etkisiyle Kovid-19 vaka sayılarında artış gözlenen Karadağ'da, günlük vaka sayısı 1000'i aşarken, Kamu Sağlığı Enstitüsünce yapılan açıklamada, artan vaka sayıları nedeniyle kamu ve sağlık kurumları, benzin istasyonları ve marketlerde maske zorunluluğunun 15 gün süreyle geri getirildiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!