Yandex Metrica

Dünyada görülmemiş dostluk! Erdoğan-Aliyev etkisi her sahada gelişiyor

Dünyada görülmemiş dostluk! Erdoğan-Aliyev etkisi her sahada gelişiyor

Azerbaycan Başbakanı Ali Esedov, “Şuşa Beyannamesi, iki ülke ilişkilerinin zirve noktasıdır. Beyanname, ilişkilerimizi stratejik müttefiklik seviyesine çıkarmıştır.” dedi.

Dünya

23.01.2024, 20:02

Azerbaycan Başbakanı Ali Esedov, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile işgalden kurtarılan Şuşa'nın tarihi ve kültürel mekanlarında incelemelerde bulunduktan sonra ortak basın toplantısında konuştu.

Azerbaycan'ın 44 günlük vatan savaşındaki başarısının, ülke tarihinin en önemli zaferlerinden olduğuna dikkati çeken Esedov, "Şuşa'nın kurtuluşu zafer günü olarak tarihe yazıldı. Azerbaycan'a yakın tüm halklar Şuşa'nın kurtuluşunu bizimle beraber kutluyor." ifadelerini kullandı.

iPhone kullanıcılarının yüzünü güldürecek gelişme: Artık geri gelecek iPhone kullanıcılarının yüzünü güldürecek gelişme: Artık geri gelecek Haberi Görüntüle

"DÜNYADA GÖRÜLMEMİŞ DOSTLUK"

Esedov, Türkiye ile Azerbaycan arasında dünyada görülmemiş bir dostluk, kardeşlik ve müttefiklik ilişkisi olduğunu vurgulayarak "Şuşa Beyannamesi, iki ülke ilişkilerinin zirve noktasıdır. Beyanname, ilişkilerimizi stratejik müttefiklik seviyesine çıkarmıştır." değerlendirmesini yaptı.

Süpersonik füze alarmı: Nükleer savaş gemisi arkasına bile bakmadan kaçtı! Süpersonik füze alarmı: Nükleer savaş gemisi arkasına bile bakmadan kaçtı! Haberi Görüntüle

"ERDOĞAN VE ALİYEV'İN BÜYÜK ETKİSİ VAR"

İki ülke arasındaki ilişkilerin bu kadar güçlü ve sağlam olmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yakın dostluklarının büyük etkisi olduğuna işaret eden Esedov, ülkeler arasındaki müttefiklik ilişkilerinin her sahada geliştiğini söyledi.

Esedov, "44 günlük vatan savaşının ilk anlarından itibaren Azerbaycan devletinin ve halkının yanında duran Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkına minnettarız. Biz bu desteği hiç unutmayacağız." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading