Yandex Metrica

Dünyaca ünlü şarkıcılar Filistin için tek ses oldu! Fransız sanatçılar Macron'a Filistin'i tanıma çağırısı yaptı!

Dünyaca ünlü şarkıcılar Filistin için tek ses oldu! Fransız sanatçılar Macron'a Filistin'i tanıma çağırısı yaptı!

Gazze' de 7 Ekim'den bu yana yaşanan İsrail güçlerinin saldırıları masum siviller üzerinde giderek şiddetini arttırdı. Refah'ta yaşanan çadır kampı katliamından sonra ise Norveç, Slovenya, İrlanda gibi ülkeler Filistin'i resmen tanıma kararı almasının ardından Fransız 250 sanatçı Macron'a mektup yazarak Filistin'i tanıma çağrısında bulundu.  

Dünya

05.06.2024, 20:34

Tüm dünyadan Gazze'ye yönelik savaşı durdurun çağrısı gelirken İsrail güçleri 7 Ekim 2023 gününden beri binlerce masum sivili katletmeye devam ediyor. 

Getiğimiz haftalarda Refah'ta bulunan çadır kampına saladırı düzenleyen İsrail güçleri tüm dünyada eşi benzeri görülmemiş bir tepki aldı. Refah saldırısında 45 masum sivilin acı şekilde can vermesi dünya  basınında geniş yankı buldu.

Pakistan'da İmran Han kararı: Mahkeme suçsuz olduğuna hükmetti Pakistan'da İmran Han kararı: Mahkeme suçsuz olduğuna hükmetti Haberi Görüntüle

AVRUPA ÜLKELERİ FİLİSTİN'İ TANIMAYA BAŞLADI

İsrail güçlerinin Filistin halkına zulmü sonrasında İspanya, İrlanda, Norveç, Slovenya gibi birçok Avrupa ülkesi tek tek Filistin'i resmen tanıma kararı aldı. 

Ancak Fransa ise Filistin'i tanımayan ülkeler arasında bulunuyor. Fransa Devlet Başkanı Emanuel Macron Filistin'i tanıma konusunda henüz sessizliğini korusa da, Fransız sanatıçılar yaşananlara sessiz kalmadı. 

KAAN'ın rakibi KF-21 üretime giriyor! İlk uçak tarihi belli oldu ama... KAAN'ın rakibi KF-21 üretime giriyor! İlk uçak tarihi belli oldu... Haberi Görüntüle

FRANSIZ SANATÇILAR SESSİZ KALMADI

Fransız Gazetesi Liberation'da yer alan habere göre, 250'den fazla sanatçı Filistin için ortak bir mektup yayımladı.

Mektupta, Angele, Mister V, Lea Seydoux gibi ünlü isimler yer alırken, Norveç ve İrlanda gibi ülkelerin de Filistin'i tanıdıklarına vurgu yaparak, "Bizler, sanatçılar, içerik üreticileri, kamuya mal olmuş kişiler ve vatandaşlar, farklılıklarımızla ama aynı zamanda bizi birleştiren bağlarla, sadece mevcut katliama tepki olarak değil, aynı zamanda bu halkın var olma hakkı adına, Filistin devletinin varlığını tanıdığımızı dünyaya duyurmak için seslerimizi birleştiriyoruz." ifade edildi. 

Siyonist İsrail 290 gündür saldırılarına devam ediyor: Gazze'de can kaybı 39 bini aştı! Siyonist İsrail 290 gündür saldırılarına devam ediyor: Gazze'de can kaybı... Haberi Görüntüle

''KAÇ KİŞİNİN ÖLMESİ GEREKECEK''

İnsanlığa karşı işlenen suçu desteklemediklerini belirten sanatçılar Macron'a, "Net ve hümanist bir tavır alınması için daha kaç kişinin ölmesi gerekecek? İnsanlığa karşı kaç suç daha işlenecek?" dediler. 

Tel Aviv sokaklarda: Eli kanlı Netanyahu'ya dev protesto: Suçlu sensin! Tel Aviv sokaklarda: Eli kanlı Netanyahu'ya dev protesto: Suçlu sensin! Haberi Görüntüle

MACRON NETANYAHU İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Geçtiğimiz gün ise İsrail Başbakanı Benyamin Netanyau ile görüşme gerçekleştiren Macron, Biden ile Filistin için ateşkes planını desteklediğini belirterek, "İnsani yardım sevkiyatı, kara yolları da dahil olmak üzere mümkün olan tüm güzergahlar üzerinden, daha fazla engelle karşılaşmaksızın gerçekleştirilmelidir." açıklamıştı.

Macron'un Şubat ayında yaptığı basın açıklamasında Filistin'i tanımanın ülkesi için 'tabu' olmadığını belirtmişti.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading