Dünyaca ünlü enerji şirketinden kolay ısınmanın 3 yöntemi! Milyonlarca insan bu yolu konuşuyor

İngiltere'de müşterilerine enerji tasarrufu sağlamak amacıyla ısınmaları için evcil hayvanlarına sarılma, yulaf lapası yeme ve fırın kapağını açık bırakma tavsiyesi veren İngiltere'nin en büyük firmalarından OVO Energy halkın tepkisiyle karşılaştı.

Dünya 11.01.2022, 16:33 11.01.2022, 17:23
Abone ol
Dünyaca ünlü enerji şirketinden kolay ısınmanın 3 yöntemi! Milyonlarca insan bu yolu konuşuyor

İngiltere'nin en büyük enerji firmalarından biri olan OVO Energy, müşterilerine enerji tasarrufu nasıl sağlanır başlıklı bir blog yazısı gönderdi. 

ENERJİ TASARRUFU İÇİN TAVSİYE VERDİLER 

Blog yazısında tasarruf sağlamak için müşterilerine evcil hayvanlarına sarılmak ve yulaf lapası yemek gibi değişik önerilerde bulunan şirket, müşterilerden anlamsız bir yazı gönderdikleri için özür diledi. 

OVO Energy yetkilileri BBC'ye yaptığı açıklamada blog içeriğinin 'kötü ve yararsız' olduğunu kabul ettiklerini ifade etti.

ÖZÜR DİLEDİLER 

İngiltere'nin en büyük enerji tedarik firması, 'Utandık ve içtenlikle özür diliyoruz.' ifadelerini kullandı. 

Firma, müşterilerine kış mevsiminde kombileri açmadan ısınmannın yolları konusunda ipuçları sunan bir yazı göndermişti. 

MÜŞTERİLERİYLE DALGA GEÇİYORLAR

Tavsiye yazısında müşterileriyle resmen dalga geçen firma, kat kat kıyafet giymek, hulahop çevirmek, yulaf lapası yemek gibi önerilerde bulunmuştu. 

TAVSİYELER ARASINDA FIRIN KAPAĞINI AÇIK BIRAKMAK VAR 

Ayrıca, fırın kapağını açık bırakmak ve evcil hayvanlara sarılarak ısınmak gibi absürt tavsiyelerde blog yazısında yer alıyordu. 

İNGİLTERE'DE ELEKTRİK FİYATLARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

İngiltere'de evlerin çoğunun ısı yalıtımına sahip olmaması doğalgaz faturalarında sıçramaya sebep oluyor. 

Energy UK kuruluşu tarafından yayımlanan bir raporda ise Nisan ayına kadar İngiltere'de faturaların yüzde 50 seviyelerinde artış göstereceği bildirildi. 

Enflasyonun son 10 yılın zirvesinde olması, İngiliz halkını endişeye sürüklerken, yaşam maliyetinin artması enerji krizine artı olarak yaşam krizini tetikleyebilir. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!