banner2

Dünya, Putri Ariani'yi konuşuyor! Endonezyalı 17 yaşındaki görme engelli genç kız jüriyi mest etti

Endonezyalı 17 yaşındaki Putri Ariani, America's Got Talent’da salonu ve jüriyi kendisine hayran bıraktı. Jüri üyelerinden Simon Cowell, görme engelli Ariani'nin muhteşem performansını; Golden Buzzer ile ödüllendirdi. Simon’ın, altın konfeti yağmurunu göremeyen ancak Ariani'nin ellerine yerden aldığı konfetileri tutuşturması seyircileri duygulandırdı. 

Dünya 09.06.2023, 11:08 09.06.2023, 11:44
Abone ol

ABD'nin en çok izlenen şarkı yarışmasını, Endonezyalı 17 yaşındaki görme engelli Putri Ariani kazandı.

Jüri üyelerinden Simon Cowell, salonu ve jüriyi kendisine hayran bırakan Ariani'den ikinci bir parça istedi. Simon, genç kıza "Şimdiye kadar senin gibi bir ses burada yarışmadı." sözleriyle iltifat etti.

"EŞSİZ VE İNANILMAZ BİR SESİN VAR"

Simon Cowell, "17 yaşındasın, şarkılar yazıyorsun, eşsiz ve inanılmaz bir sesin var. Demek istediğim, gerçekten çok iyisin" dedi.

Cowell, Ariani'nin muhteşem performansını; Golden Buzzer ile ödüllendirdi. Simon’ın, altın konfeti yağmurunu göremeyen ancak Ariani'nin ellerine yerden aldığı konfetileri tutuşturması seyircileri duygulandırdı. 

FİZİKSEL OLARAK GÖREMİYOR ANCAK OLAĞANÜSTÜ YETENEKLERE SAHİP

Putri Ariani 31 Aralık 2005'te erken bir doğumla dünyaya geldi. Hayatının ilk iki ayında bir kuvözde geçirdi. Üç aylıkken Putri'nin göremediği anlaşıldı. Ailesi onu tedavi ettirmek için Singapur'a götürdü ancak tedavi için çok geç kalınmıştı.

Sağ gözünden ameliyat oldu ama görüşünde olumlu bir sonuç olmadı.

Putri yarışmada 'Allah'ın takdiri böyle' diye konuştu. 

"BUNUN RÜYA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Putri Ariani, yarışmanın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Elhamdülillah. Bana olan olağanüstü desteğiniz ve takdiriniz için teşekkür ederim. Bunun benim başıma geleceğini hiç beklemiyordum, hala bunun bir rüya olduğunu düşünüyorum. Çok duygulandım. Hepinizi çok seviyorum." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!