banner2

Dünya iklimi kuşağı baştan aşağı değişiyor! Medine'nin dağları yeşile büründü

Çöl iklimi ile bilinen Suudi Arabistan toprakları yeşile bürünmeye başladı. Medine'nin dağları yeşil örtüyle kaplanırken uzmanlar iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerine karşı uyarıda bulundu.

Dünya 13.01.2023, 14:56 13.01.2023, 15:34
Abone ol

Çöl ikliminin hakim olduğu Suudi Arabistan'da yağmurların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak sel felaketi yaşayan topraklarda Medine'yi saran dağlar yeşile bürünmeye başladı. 

DÜNYA TARİHİNDE BİR İLK 

Suudi Arabistan resmi haber ajansının haberine göre binlerce kez paylaşılan fotoğraflarda Medine'nin dağlarının yeşile bürünmesi dünya tarihinde ilk kez yaşanan bir olay olarak kayıtlara geçti. 

UZMANLAR İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR 

Ayrıca Suudi Arabistan topraklarında yeşillenme görülmesi iklim uzmanlarını endişeye sürükledi. Uzmanlar bu gelişme ile beraber dünya iklim kuşağının iyiden iyiye kaymaya başladığını belirtti. 

ÜLKE GENELİNDE FIRTINA VE YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK 

Diğer yandan Ulusal Meteoroloji Merkezi Suudi Arabistan genelinde haftasonu şiddetli yağmur ve fırtına beklendiğini ülke vatandaşlarına dikkatli olmaları konusunda bir uyarı mesajı yayınladı. 

ALARM SEVİYESİ YÜKSELTİLDİ 

Son zamanlarda doğal afetlerle gündeme gelen Mekke ve Medine bölgesi için uyarı yayınlayan uzmanlar şiddetli yağmura eşlik eden gök gürültülü fırtınaların haftasonu yaşanacak olması sebebiyle alarm seviyesini bir üst seviyeye çıkardı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!