banner2

Dünya bu ihaneti konuşuyor! Putin'in vaftiz kızı ülkeden kaçtı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in vaftiz kızı Ksenia Sobchak, polisin malikanesine baskın düzenlemesinden saatler sonra, dün sabah ülkeden kaçtı.

Dünya 27.10.2022, 11:21 27.10.2022, 11:56
Abone ol
Dünya bu ihaneti konuşuyor! Putin'in vaftiz kızı ülkeden kaçtı

24 Şubat tarihinde başlayan ve hala devam eden Rusya-Ukrayna savaşının ne zaman sona ereceği merak konusu olurken tüm dünyada ses getiren bir olay yaşandı. Putin, vaftiz kızı tarafından ihanete uğradı. Ukrayna işgalini eleştirdiği için malikanesine baskın düzenlenen 40 yaşındaki Sobchak, havaalanına kendisini tutuklamaya gelenlerden kaçmayı başardı. Sobchak'ın Belarus üzerinden Litvanya'ya giden uçağa bindiği öğrenildi. 

YENİ LAKABI 'AJAN'

Putin'in ailesiyle arasının iyi olduğu bilinen son olarak da onun vaftiz kızı olduğu söylenen 40 yaşındaki Ksenia Sobchak'ın babasının Putin'in 'akıl hocaları'ndan biri olarak anılıyor. Sobchak'a ülkedeki yeni yakıştırma ise 'ajan' oldu. Sobchak'ın 'yabancı bir fon bulabilirse, ajan olabileceği' ifade ediliyor. 

SAVAŞ KARŞITI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Gazeteci olan Ksenia Sobchak, Ukrayna savaşından bu yana sık sık savaş karşıtı açıklamalarda bulundu. Sobchak'ın çalıştığı medya grubu da baskıya maruz kaldı ve Attention Media'nın ticari direktörü Kirill Sukhanov, soruşturma kapsamında hafta başlarında tutuklandı. Gazeteci kadın hakkında ise ajanlık suçlamasıyla inceleme başlatıldı.

ARALARINA KARA KEDİ GİRDİ

Akıl hocası konumunda yer alan baba Sobchak ile Putin'in ilerleyen zamanlarda arasının açıldığı bu yüzden de Sobchak ailesinin ülkede 'muhalif' konumuna geçtiği de ortaya atılıyordu. 

PUTİN'E KARŞI ADAY OLMUŞTU

Kseniya Sobchak, 2018 yılının Mart ayında yapılan başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!