banner2

Dünya bu felaketi konuşuyor! Fırtına gemiyi ikiye böldü onlarca kişi kayıp!

Son dakika haberleri... Hong Kong’u etkisi altına alan Chaba Fırtınası hayatı durma noktasına getirdi. Fırtına nedeniyle içinde 30 yolcu ve 20’den fazla mürettebatın bulunduğu gemi ikiye bölündü.

Dünya 02.07.2022, 16:44 02.07.2022, 16:55
Abone ol

Hong Kong'ta etkili olan Chaba Fırtınası hayatı felç etti. İçinde 30 yolcu ve 20'den fazla mürettebatın bulunduğu bir gemi fırtına nedeniyle ikiye bölündü. Hong Kong Hükümeti Uçuş Servisi tarafından yapılan paylaşımda, büyük kısmı sular altında kalan gemideki arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği görüldü. Hong Kong'taki felaket, dünya basınında geniş yer alırken görüntüler facianın boyutunu gözler önüne serdi.

3 MÜRETTEBAT KURTARILDI

Yetkililer şu ana kadar 3 mürettebatın kurtarıldığını ve kayıp kişiler için arama çalışmalarının sürdüğünü aktardı. Kötü hava koşullarının çalışmaları olumsuz etkilediğini belirten yetkililer ayrıca mürettebattan bazılarının kendi imkânlarıyla gemiyi terk ettiğini söyledi.

KARAYA ULAŞMASI BEKLENİYOR

Hong Kong'ta Chaba Fırtınası'nın neden olduğu şiddetli yağış ve rüzgâr nedeniyle toplu taşımaya kısıtlama getirildi ve birçok iş yeri kepenk indirdi. Meteoroloji uzmanları, fırtınanın Çin'in Guangdong eyaletindeki Zhanjiang yakınlarında karaya ulaşmasını bekliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!