banner2

DSÖ'den dünyayı tehdit eden koronavirüs için umutlandıran açıklama: Oyunun sonu geldi

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge yaptığı açıklamada, Avrupa'nın artık pandemide oyunun sonuna gelindiğini ve koronavirüs ölümlerinin sayısının sabitleşmeye başladığını söyledi.

Dünya 04.02.2022, 15:25 04.02.2022, 16:48
Abone ol
DSÖ'den dünyayı tehdit eden koronavirüs için umutlandıran açıklama: Oyunun sonu geldi

Kovid-19'un yeni varyantım olan Omicron, vaka sayılarında ve ölüm oranlarında artışa sebep olurken Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’daki corona virüsün son durumu ile ilgili açıklamada bulundu.

'SICAK HAVALARDA DAHA AZ YAYILIYOR'

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Avrupa'daki ülkelerin üç faktör sayesinde koronavirüs bulaşmasını kontrol altına almaları için fırsat olduğunu söyledi. Hans Kluge, ''Aşılama ve doğal enfeksiyon nedeniyle yüksek düzeyde bağışıklama, virüsün daha sıcak havalarda daha az yayılma eğilimi ve Omicron varyantının daha düşük şiddeti'' nedeniyle virüsün kontrol altına alınma ihtimalinin yükseldiğini aktardı.

'OYUNUN SONU GELDİ

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge yaptığı açıklamada, kıtanın artık pandemide oyun sonuna gelindiğini ve koronavirüs ölümlerinin sayısının sabitleşmeye başladığını ifade etti.

'ATEŞKES OLARAK GÖRÜLMELİ'

Sözlerine devam eden Kluge, "Bu daha yüksek koruma dönemi, bize kalıcı refah getirebilecek bir ateşkes olarak görülmelidir" şeklinde açıklama yaptı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!