Dr. Mehmet Öz şimdi de FETÖ'nün hedefinde: Senato'ya seçilirse Erdoğan'ın ajanı olacakmış

ABD'nin en popüler tıp adamı Dr. Mehmet Öz, Cumhuriyetçi Parti'den Senato'ya adaylığını ilan edince Türkiye düşmanı lobilerin ortak hedefi haline geldi. Öz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlı bir ajan olmakla bile suçlandı.

Dünya 17.02.2022, 19:41
Dr. Mehmet Öz şimdi de FETÖ'nün hedefinde: Senato'ya seçilirse Erdoğan'ın ajanı olacakmış

ABD'nin en popüler doktorlarından Mehmet Öz, Cumhuriyetçi Parti'den senatör seçilmek için adaylığını ilan ettiği günden beri bu ülkedeki FETÖ'cülerin ve malum lobilerin radarına girdi. 

Örgütün akıl hocalarından Michael Rubin, kendisi hem Amerikan hem de İsrail vatandaşı olmasına rağmen Dr. Mehmet Öz'ü çift vatandaşlı olmakla suçladı. Rubin, senatör seçildiği takdirde Öz'ün Türkiye nam-ı hesabına çalışacağını iddia etti. 

Michael Rubin

Rubin, "Öz'ün çifte vatandaşlığı ve Türk vatandaşlığından vazgeçme konusundaki isteksizliği FBI ve güvenlik yöneticilerini geceleri uyanık tutacak" diye yazdı. 

National Review dergisi ise 2019 yılında Ankara merkezli DEİK'in (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) New York'ta düzenlediği konferansta konuşma yaptığı gerekçesiyle Mehmet Öz'ü "Türkiye'nin adamı" diye yaftaladı. 

KARA PROPAGANDA KAMPANYASI 

Amerikan basınındaki haberlere göre Öz'ün 'günahları' bundan ibaret değil. Dr. Mehmet Öz yine 2019'da Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi'nin (TASC) özel konuğuydu. ABD'de yaşayan Türk avukat Günay Evinç'in yönettiği TASC, bu ülkedeki FETÖ'cü teröristlerle mücadele ettiği için Ermeni, Yahudi, Rum lobilerinin yanında tüm Türkiye düşmanlarının hedefine girdi. Dr. Öz de bu kurumun etkinliğine katıldığı için günah keçisi ilan edildi. 

Ermeni, Rum ve Yunan lobilerine bağlı sözcülerin ABD Kongresi'nde görev yaptığı gerçeğini kasten perdeleyen kesimler şimdi Mehmet Öz'ü sadece 'Türk' olmasından ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'ajanı olmakla' itham ediyor. 

Dr. Mehmet Öz ise Türk vatandaşlığından vazgeçmeyeceğini ve Alzheimer hastalığı ile boğuşan annesiyle ilgilenmek için sık sık Türkiye'ye gidip gelmek zorunda olduğunu belirtiyor. 

TERÖRİST GÜLEN'İN MANEVİ ÇOCUĞU

Enes Kanter

Öz karşıtı kampanyaya katılanlardan biri de, tıpkı Michael Rubin gibi, FETÖ'cü Enes Kanter oldu. Amerikan vatandaşlığına geçtikten sonra Enes Kanter Freedom adını alan FETÖ üyesi, terörist Fetullah Gülen'in manevi evladı ilan ettiği kişi olarak biliniyor. 

FETÖ'nün NBA'deki temsilcisi Enes Kanter Freedom, "Dr. Öz, Erdoğan'ın cebindeki adamlardan biri. İnsanların bunu anlaması gerekiyor. Erdoğan ne isterde Dr. Öz onu yapacaktır. Yani Öz, Senato'ya girerse Erdoğan'ın da eli Senato'da olacaktır" şeklinde demeç verdi. 

Kendisine karşı bu yoğun karalama kampanyası Dr. Mehmet Öz'e şimdilik geri adım attırmış görünüyor. Çünkü Öz, verdiği bir röportajda "Fetullah Gülen'in 15 Temmuz darbesine karıştığına ilişkin elde ikna edici bir delil yok. Bence Gülen'e dokunulamaz. O Pensilvanya'da kalacak" şeklinde ifadeler kullandı. 

YARIŞA WASHINGTON POST DA KATILDI

Öz'ün bu demeci Washington Post yazarı Josh Rogin'i 'kesmemiş' olacak ki, Dr. Mehmet Öz dosyasını masaya yatırdığı yazısında Amerikan toplumunun en ünlü tıp adamına aba altından sopa göstermeyi ihmal etmiyor. Öz'ün samimiyetini kanıtlaması için 'daha fazla şey yapması gerektiğini' ileri süren Rogin, "Erdoğan'la her türlü ilişkiden kendini kurtardığını gösteren daha çok bilgiyi ifşa etmesi Dr. Öz için önümüzdeki süreçte iyi olacak" şeklinde yazdı. 

"Gerçekten Türk hükümetinin bir ajanı mı?" sorusunu soran Josh Rogin, Dış İlişkiler Konseyi Üyesi Steven Cook'un şu sözlerini alıntılıyor: "Bunun gerçekten bir kanıtı yok. Ancak Öz'ün Türkiye'deki hükümetle iş bağlantıları varsa bu, onun hakkındaki soruları meşru kılar."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!