banner2

Donetsk cephesinde savaş yeniden kızıştı! Rusya, Ukrayna'nın 28 tankını vurdu!

Rusya'nın işgali altındaki Güney Donetsk yönündeki çatışmalarda Ukrayna ordusuna ait Alman üretimi 8 Leopard tankı imha edildiği bildirildi.

Dünya 06.06.2023, 01:44
Abone ol
Donetsk cephesinde savaş yeniden kızıştı! Rusya, Ukrayna'nın 28 tankını vurdu!

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusuna ait Alman üretimi tanklarını vurduğunu açıkladı.

Konaşenkov, Güney Donetsk yönündeki çatışmalarda Ukrayna ordusuna ait Alman üretimi 8 Leopard tankı imha ettiklerini duyurdu.

Rus ordusu ile Ukrayna ordusu arasındaki çatışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Konaşenkov, bu yönde 5 Haziran'da gün boyunca Ukrayna ordusunun taarruzlarını sürdürdüğünü belirtti.

Konaşenkov, bir gün önce kayıplar veren Ukrayna ordusunun 23. ve 31. Mekanize Tugaylarının yeniden organize olarak Novodarovka ve Levadnoye yerleşim birimleri yakınında saldırılarını sürdürdüğünü aktardı.

Aynı anda Ukrayna ordusunun Novodonetsk yerleşim birimi ve Oktaybr devlet çiftliği yönünde 37. Deniz Tugayı askerlerinin 68. Dağ Avcı Tugayı birliklerinin desteğiyle saldırı başlattığını anımsatan Konaşenkov, Ukrayna birliklerinin ağır yenilgiye uğratıldığını söyledi.

8'İ LEOPARD 28 TANK VURULDU

Rus 'Vostok' birliklerinin eylemleri sonucunda Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin görevini başaramadığını savunan Konaşenkov, "Ukrayna birliklerinin Güney Donetsk yönündeki toplam kayıpları 1500'den fazla asker oldu. 8 tanesi Alman üretimi Leopard olmak üzere 28 tank, Fransa üretimi 3 AMX-10 tekerlekli tank ve 109 zırhlı araç imha ettik." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!