banner2

Donald Trump, zihinsel yeterlilik testi istedi: Tam ve eksiksiz!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ülkede başkanlık seçimlerine aday olan herkesin, zihinsel yeterlilik testine girmesi gerektiğini belirtti.

Dünya 22.02.2023, 01:58
Abone ol
Donald Trump, zihinsel yeterlilik testi istedi: Tam ve eksiksiz!

"Truth Social" isimli sosyal medya platformundan paylaşım yapan Trump, ABD'de başkanlık seçimlerine aday olan herkesin, adaylığını duyurmasıyla ya da öncesinde tam ve eksiksiz bir zihinsel yeterlilik testine girmeyi kabul etmesi gerektiğini ifade etti.

Halihazırda 76 yaşında olan ve 2024 başkanlık seçimlerine resmen aday olan Trump, adayların fiziksel olarak çalışmaya uygun olduğunu gösteren bir teste de girmesi gerektiği görüşünü savundu.

"SEÇKİN BİR BAŞKAN OLMAK, MUAZZAM BİR ZİHİNSEL KESKİNLİK VE FİZİKSEL DAYANIKLILIK GEREKTİRİR"

Trump, "Seçkin bir başkan olmak, muazzam bir zihinsel keskinlik ve fiziksel dayanıklılık gerektirir. Bu niteliklere sahip değilseniz muhtemelen başarılı olamayacaksınız" ifadesini kullandı.

Seçimlere adaylığını yakın zamanda açıklayan Nikki Haley, 75 yaşın üzerindeki siyasetçiler için zorunlu zihinsel yeterlilik testleri getireceğini söylemişti.

80 yaşındaki mevcut ABD Başkanı Joe Biden ise adaylığını henüz resmen duyurmadı. Ancak aday olur ve seçilirse 82 yaşında başkanlık yemini yapacak olan Biden, en yaşlı Amerikan başkanı olarak tarihe geçecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!