banner2

Donald Trump Twitter'a dönecek mi?

Milyarder Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardan en çok merak edilen konulardan biri de ABD eski Başkanı Donald Trump'ın Twitter'a geri dönüp dönmeyeceği konusuydu. Trump, Twitter'a dönmeyeceğini, onun yerine kendi girişimi olan "Truth"ta kalacağını söyledi.

Dünya 26.04.2022, 01:53
Abone ol
Donald Trump Twitter'a dönecek mi?

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Tesla'nın sahibi Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık bir bedelle Twitter'ı satın alacağının açıklanmasının ardından kendisiyle ilgili kamuoyunun merak ettiği soruya cevap verdi.

"TRUTH PLATFORMUNDA KALACAĞIM"

Fox News kanalına konuşan Trump, 6 Ocak 2021'de yaşanan Kongre baskınının ardından temelli kapatılan Twitter hesabıyla ilgili, "Twitter'a dönmeyeceğim, Truth platformunda kalacağım. Umarım Elon Twitter'ı satın alır çünkü o Twitter'ı geliştirecektir, o iyi bir adam, ancak ben Truth'ta kalacağım." ifadelerini kullandı.
Musk'ın Twitter'ı satın alma niyetini açıkladığı günden bu yana özellikle Cumhuriyetçi çevrelerde satın alma gerçekleşirse Trump'ın Twitter'a dönebileceğine ilişkin beklentiler ortaya çıkmıştı.

Trump'ın Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesapları, 6 Ocak 2021'de yaşanan Kongre baskınının ardından "baskını teşvik ettiği" gerekçesiyle tamamen kapatılmış, söz konusu karar ifade özgürlüğünü engellediği iddiasıyla ABD'de geniş tartışmalara neden olmuştu.
Twitter Yönetim Kurulu, Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul ettiğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!