Yandex Metrica

Donald Trump sosyal medyaya geri mi dönüyor? Twitter ve Facebook'tan ardı ardına hamleler

Donald Trump sosyal medyaya geri mi dönüyor? Twitter ve Facebook'tan ardı ardına hamleler

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarındaki hesapları dondurulan ABD'nin eski başkanı Donald Trump'un Twitter'a yeniden döneceği iddia edildi. Trump ya da Twitter tarafından konuyla alakalı bir açıklama gelmezken, Facebook Trump'un geri dönüşünü yeniden değerlendireceklerini açıkladı.

Dünya

02.05.2024, 16:36

6 Ocak 2021'deki kaotik olayların ardından eski ABD Başkanı Donald Trump, çoğu sosyal medya platformundan men edildi. Neredeyse iki yıl sonra, Meta'nın Cumhuriyetçi lideri platforma geri alıp almayacağına karar vermesi bekleniyor. 

Lityum, nikel, kobalt ne ararsan var! Denizin 4000 metre altında gizemli kaynak: Bu keşif her şeyi altüst eder Lityum, nikel, kobalt ne ararsan var! Denizin 4000 metre altında... Haberi Görüntüle

FACEBOOK TRUMP'I YENİDEN DEĞERLENDİRECEK 

Meta'nın küresel ilişkilerden sorumlu başkanı Nick Clegg, Trump'ın 2023'te Facebook ve Instagram'a dönüp dönemeyeceğine karar vermekle görevlendirildi. Üst düzey Meta yetkilisi, yakın zamanda halka açık bir etkinlikte son görüşmeyi istişare yapacağını belirtti.

Clegg yaptığı açıklamada, "Trump'ın platforma geri alınıp alınmayacağı, gelecek yılın Ocak ayının başında bir karar vermek için davranışlarını gözlemleyeceğiz" dedi. 

İsrail ordusundan skandal itiraf: İki İsrailli esiri yanlışlıkla öldürdük! İsrail ordusundan skandal itiraf: İki İsrailli esiri yanlışlıkla öldürdük! Haberi Görüntüle

ŞİDDET MESAJLARI ATMAKLA SUÇLANMIŞTI

Trump destekçilerinin seçim sonuçlarını bozmaya çalıştığı iddia edilen 6 Ocak Capitol isyanlarının ardından Trump'ın neredeyse tüm büyük sosyal medya platformlarından yasaklandı. Cumhuriyetçi lider, şiddeti kışkırtmak için mesajlar göndermekle suçlandı.

Koca bir ülke neredeyse sular altında kaldı: Acı tablo! 40 can kaybı, 347 yaralı! Koca bir ülke neredeyse sular altında kaldı: Acı tablo! 40... Haberi Görüntüle

TWITTER'DAN TRUMP'A YEŞİL IŞIK 

Twitter, Trump'u sonsuza kadar yasaklarken, Facebook daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere iki yıllık bir yasak koydu. Ancak yasağın getirilmesinden bu yana çok fazla olay yaşandı. 

Diğer yandan Twitter'ın da Trump'un hesabını açmak için yeniden değerlendirme yapacağı iddia edilirken, ne Trump tarafından ne de Twitter tarafından bir açıklama gelmedi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading