Yandex Metrica

Sitede Ara

Donald Trump, Genelkurmay Başkanı Mark Milley için idam istedi

Donald Trump, Genelkurmay Başkanı Mark Milley için idam istedi

ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley hakkında bir hayli ilginç açıklamalarda bulundu. Trump, Orgeneral Mark Milley'in ölüm cezasını hak edecek bir iş yaptığını öne sürdü.

Dünya

23.01.2024, 22:24

ABD eski Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından ABD Genel Kurmay Başkanı Mark Milley’in, başkanlığının son ayında kendisinin bilgisi dışında Çinli mevkidaşı ile görüşmesini eleştirdi.

Trump, Milley’in "kendisinin arkasından iş çevirerek" Çin’i ABD Başkanı'nın düşünceleri hakkında bilgilendirdiğini belirterek "Bu o kadar korkunç bir eylem ki geçmişte cezası ölüm olurdu" ifadesini paylaştı.

14 tugay toplandı, karşı taarruz başlıyor: Günde 1000 kişi orduya yazılıyor 14 tugay toplandı, karşı taarruz başlıyor: Günde 1000 kişi orduya... Haberi Görüntüle

"ÇİN İLE SAVAŞABİLİRDİK"

Eski başkan, "Çin ile ABD arasında bir savaş bu hain eylemin sonucu olabilirdi" diyerek Milley'e yönelik eleştirisini dile getirdi.

Orgeneral Milley, Eylül 2021’de Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'ne verdiği ifadede, Çinli yetkililere Trump'ın başkan olarak son haftalarında Çin'e saldırmayı planlamadığını açıkça söylediğini kaydetmişti.

Milley, Çin ile ABD ilişkileri üzerine, "O dönemdeki görevim gerilimi azaltmaktı. Mesajım tutarlıydı: Sakin olun, istikrarlı kalın ve gerilimi azaltın. Size saldırmayacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading