banner2

Devlet çalışanlarına Iphone yasağı! Son tarih 1 Nisan: Çöpe atın

Rusya'da devlet çalışanlarına Iphone yasağı getirildi. Kremlin tarafından yetkililere "Artık iPhone dönemi bitti. Ya çöpe atın ya da çocuklara verin. Mart ayında bu değişimi yapın" diyerek 1 Nisan'a kadar telefonlarını değiştirmeleri istendi.

Dünya 21.03.2023, 11:54 21.03.2023, 12:51
Abone ol
Devlet çalışanlarına Iphone yasağı! Son tarih 1 Nisan: Çöpe atın

Rusya 2024 yılında seçime giriyor. Yeni devlet başkanını seçmeye hazırlanan Rusya'dan çarpıcı bir hamle geldi. Rus Gazetesi'nin aktardığı habere göre, Kremlin'in yetkililere "Apple'ın ürettiği iPhone'ları kullanmayın" talimatı verdi.

YA ÇÖPE ATIN YA DA ÇOCUKLARA VERİN

Kremlin tarafından yetkililere verilen talimatta 1 Nisan tarihine kadar devlet çalışanlarının telefonlarını değiştirmeleri şart koşuldu. Toplantıda yetkililerin, ''Artık iPhone dönemi bitti. Ya çöpe atın ya da çocuklara verin. Mart ayında bu değişimi yapın" dediği aktarıldı.

AKILLI TELEFONLAR RESMİ OLARAK KULLANILMAMALI

Yetkililer, iPhone'ların Batı istihbarat birimlerinin saldırılarına ve müdahalelerine açık olduğunu da belirtti.

Konuyla ilgili bir soruya ise Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, net bir yanıt vermedi. Peskov, "Akıllı telefonlar resmi olarak kullanılmamalı. Herhangi bir akıllı telefonun şeffaf bir mekanizması yok, buna Android de iOS de dahil. Dolayısıyla resmi görevler için kullanılmamalı" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!