Yandex Metrica

Denizin dibinden ürküten sesler geliyordu: Hayalet kasabada gizemli keşif

Denizin dibinden ürküten sesler geliyordu: Hayalet kasabada gizemli keşif

“Wadden Denizi'ndeki Atlantis” mi? Arkeologlar Kuzey Denizi'nde muhteşem bir keşif yaptılar. İşte gizemli keşfin detayları...

Dünya

16.06.2024, 13:30

Rungholt” yeri arkeologlar için gerçek bir mekândır. Sebebi: Schleswig-Holstein'daki efsanevi köy , 1362'deki yıkıcı fırtına dalgası "Grote Mandränke" sırasında Wadden Denizi'nde battı. 

Ancak yüzyıllar geçtikçe köy yeniden serbest bırakıldı ve sonunda araştırmacılar tarafından ortaya çıkarıldı. Yeni keşifler artık Kuzey Denizi yerleşimindeki Orta Çağ yaşamına ilişkin daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarıyor.

ABD basınından Biden iddiası! Parkinson uzmanı doktor 8 ayda 8 kez ziyaret etti ABD basınından Biden iddiası! Parkinson uzmanı doktor 8 ayda 8... Haberi Görüntüle

SU KANALI VE LİMAN KEŞFEDİLDİ

Jeofizik ölçümlerin yardımıyla, köyün daha önce bilinmeyen bir bölümünü oluşturan birkaç Orta Çağ yerleşim höyüğü tespit edildi. Kiel'deki Christian Albrechts Üniversitesi, araştırmacıların ayrıca drenaj sistemlerinin yanı sıra bir su kanalı ve bir liman keşfettiklerini söyledi. 

Jeofizikçi Sarah Bäumler, "Bu, bu bölgede bildiğimiz ve Orta Çağ'da ortadan kaybolan yerleşim alanlarının sayısının önemli ölçüde arttığı anlamına geliyor" dedi. 

Sözlerine devam eden Bäumler, "O dönemde yerleşim yapısına ilişkin bilgilerimizdeki önemli bir boşluğu kapatmayı başardık." şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

2

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading