banner2

Danışman şaşırttı: ABD'de darbe olmalı

Bir konferansta ABD eski ulusal güvenlik danışmalarından Flynn'a birleşik devletlerde neden Myanmar'daki gibi darbe yapılmadığı soruldu. Flynn'ın yanıtına çok şaşıracaksınız.

Dünya 01.06.2021, 13:45 01.06.2021, 16:21
Abone ol
Danışman şaşırttı: ABD'de darbe olmalı

Joe Biden’ın başkan seçildiği en son ABD seçimleriyle birlikte ABD tarihinde halk belki de ilk defa darbeden söz eder oldu. Seçim sürecinde ortaya çıkan gerginlikler, kongre binasının basılması, ölen ve yaralananların olduğu olayların gerçekleştiği bir dönemden geçen ABD’de sular henüz durulmuş değil. Çünkü bu defa önemli bir isim konuştu ve net bir ifadeyle ABD’de darbe yapılması gerektiğini savundu.

"MYANMAR'DA YAPILANLAR NEDEN ABD'DE YAPILAMAZ?"

Geçmişte ABD Eski Başkanı Donald Trump’ın ulusal güvenlik danışmanlığını yapmış olan bir isim, Michael Flynn bu konuda çarpıcı bir konuyla gündeme geldi. Flynn geçtiğimiz pazar günü katıldığı bir konferansta katılımcılardan birinin kendisine yönelttiği “bilmek istiyorum, Myanmar’da olanlar neden burada olamıyor?” sorusuna ilginç bir cevap verdi. Katılımcının kastettiği Myanmar’daki gibi bir askeri darbenin ABD’de neden yapılamadığı sorusuna Flynn şöyle cevap verdi: “Sebep yok. Yani, burada da olmalı.”

ABD başta olmak üzere dünya basını Flynn’ın telaffuz ettiği “darbe” söylemlerini konuşuyor. Şimdi gözler Beyaz Saray’da. Yetkililerden konuyla ilgili nasıl bir yorum yapılacağı merak konusu.

MYANMAR’DA NELER YAŞANDI?
Myanmar’da 8 Kasım 2020 seçimlerine dair bazı iddialar gündeme gelmiş ve seçimlerde hile yapıldığı yönünde iddialar öne sürülmüştü.  Bu konuda devam eden siyasi gerilim üzerine Myanmar ordusu geçtiğimiz şubat ayının ilk günü ülkede yönetime el koymuştu.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!