Yandex Metrica

DOLAR

33.03

%0.69 expand_less

EURO

35.99

%0.93 expand_less

ALTIN

2510.00

%-0.7 expand_more

BIST

10871.48

%-1 expand_more

BTC ($)

64912.92

%-1.7 expand_more

Dağıstan'da ölen polis sayısı 15'e yükseldi: Savaş evimize kadar geldi

Dağıstan'da ölen polis sayısı 15'e yükseldi: Savaş evimize kadar geldi

Rusya'ya bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti Başkanı Sergey Melikov, Mahaçkale şehrinde meydana gelen silahlı saldırıda hayatını kaybeden polislerin sayısının 15'e yükseldiğini duyurdu.  

Dünya

24.06.2024, 12:43

Dağıstan Özerk Cumhuriyeti Başkanı Sergey Melikov, Telegram kanalından, Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde bir polis noktası, sinagog ve iki kilisenin hedef alındığı saldırılara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir savaş suçudur' Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir... Haberi Görüntüle

SAVAŞ EVİMİZE KADAR GELDİ

Melikov, bunun bir 'terör saldırısı' olduğunu dile getirerek, ''Bunun arkasında kimin olduğunu ve bu saldırıları organize edenlerin neyi hedeflediklerini biliyoruz. Savaş evimize geldi." ifadelerini kullandı.

Melikov, ''Benzeri görüşlmemiş bu terör saldırısında 15'ten fazla polis yaşamını yitirdi. Onlar, silah elinde Dağıstan'daki barış ve huzuru koruyordu. Ölenlerin arasında bir papaz dahil birkaç sivil de bulunuyor." dedi.

Yolsuzluktan suçlu bulunan Türk düşmanı Menendez'e büyük baskı: İşte istifa edeceği tarih Yolsuzluktan suçlu bulunan Türk düşmanı Menendez'e büyük baskı: İşte istifa... Haberi Görüntüle

OPERASYONLAR TAMAMLANDI

Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde terörle mücadele operasyonlarının tamamlandığını belirten Melikov, "Saldırıları düzenleyen 6 militan etkisiz hale getirildi. Dış güçler tarafından hazırlanan tüm oyunların ve terör hücrelerinin tespit edilmesi yönünde gerekli çalışmalar gerçekleştirilecek. Durum, devletin kurumları tarafından kontrol altında bulunuyor." dedi.

Rusya Soruşturma Komitesinden yapılan açıklamada, saldırıların terör eylemi olarak değerlendirildiği ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading