banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Putin ısrarla istedi' demişti! Merak edilen esirin kimliği ortaya çıktı

Rusya-Ukrayna arasında gerçekleşen esir takasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Putin'in ısrarla bir isim üzerinde durduğunu' söylemişti. Merak edilen esirin kimliği belli oldu. O kişi Putin'in yakın dostu Ukraynalı iş adamı ve eski milletvekili Viktor Medvedçuk çıktı.

Dünya 24.09.2022, 11:03 24.09.2022, 11:38
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Putin ısrarla istedi' demişti! Merak edilen esirin kimliği ortaya çıktı

Türkiye’nin arabuluculuğuyla Rusya ile Ukrayna arasında esir takası yapıldı. Esir takası sonrası Ukrayna ve Rusya cephesinden Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür mesajları yağdı. Türkiye, Rusya-Ukrayna savaşında kimsenin yapamadığını yaptı. Rusya’nın ''asla bırakmazlar'' dediği Azov Taburu’nun üst düzey komutanları ve Putin’in yakın dostu Viktor Medvedçuk Türkiye’nin girişimleriyle ve garantörlüğünde serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'in ısrarla stediği bir isim olduğunu ve bu kişinin Rusya'ya gönderildiğini belirtirken "Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk, 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin'in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya'ya gönderdik" ifadelerini kullanmıştı.

Resim

Putin, Medvedçuk'un kızı Darina'nın vaftiz babası olmuştu.

PUTİN'İN EN YAKIN DOSTU ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya’ya gönderdiklerini ifade ettiği kişi, Vladimir Putin'in en yakın dostu çıktı. Ukraynalı iş adamı ve eski milletvekili Viktor Medvedçuk olduğu öğrenilen ismin, savaş öncesinde Ukrayna'nın en zengin 12'nci adamı olduğu biliniyor.

KİEV DÜŞSEYDİ DEVLETİN BAŞINA GEÇECEKTİ

Kiev'in düşmesi halinde yeni kurulacak Rusya merkezli devletin başına Medvedçuk yerleştirilecekti. İşgalin başında vatana ihanet suçlamasıyla tutulduğu ev hapsinden kaçan Medvedçuk, Nisan ortasında Kiev yakınlarında yeniden yakalanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!