Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: Kral 6. Felipe ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: Kral 6. Felipe ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gittiği İspanya'da ilk temaslarına başladı. Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi çerçevesinde İspanya'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral 6. Felipe ile görüştü. Görüşmede, iki ülke heyetleri de hazır bulundu.  

Dünya

13.06.2024, 07:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'daki temaslarına başladı. 

Erdoğan, Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi kapsamında bulunduğu İspanya'da, Kral 6. Felipe ile görüştü.

ABD'de başkan adaylarından Netanyahu yarışı! Trump kararını duyurdu ABD'de başkan adaylarından Netanyahu yarışı! Trump kararını duyurdu Haberi Görüntüle

HEYETLER HAZIR BULUNDU

Zarzuela Kraliyet Sarayı'ndaki görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

Görüşmede, iki ülke heyetleri de hazır bulundu.

ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' Haberi Görüntüle

"İSRAİL'E BASKI ARTMALI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Felipe'ye İspanya'nın Filistin'e desteğinin önemli olduğunu, uluslararası camianın İsrail'e baskısını artırmasının kalıcı barışın kapısını aralayabileceğini belirtti.

İletişim Başkanlığından görüşmeye ilişki yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Görüşmede Türkiye ve İspanya ilişkileri, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlar, bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede Türkiye ile İspanya arasındaki ilişkilerin gelişerek daha da derinleşeceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İspanya arasındaki ticaret hacminin genişletilmesinden, savunma sanayii alanında iş birliğine kadar her alanda atılacak adımların iki ülkeye de kazandıracağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail yönetiminin Filistin topraklarında gerçekleştirdiği soykırım politikalarının bir an önce sona ermesi gerektiğini, İspanya’nın bu konuda attığı adımlar ile Filistin’e verdiği desteğin çok önemli olduğunu, bu süreçte uluslararası camianın İsrail’e yönelik baskılarını artırmasının bölgede kalıcı barışın kapısını aralayabileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede Kral Felipe’i en kısa vakitte mutlaka Türkiye’ye beklediğini söyledi."

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading