banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyareti Bosnalılara umut oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 Eylül'de Bosna Hersek'i ziyaret edecek.

Dünya 05.09.2022, 11:47 05.09.2022, 13:28
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 Eylül'de Bosna Hersek'e gerçekleştirecek. 

BÖLGEYE HUZUR GETİRECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Bosna Hersek halkı ise Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak bu resmi ziyaretin, bölgeye huzur getireceğini düşünüyor.

BOSNA HALKI DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI

Saraybosnalılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkelerine gerçekleştireceği ziyaret hakkındaki görüşlerini AA muhabiriyle paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki iş insanlarının Bosna Hersek'i 6 Eylül'de ziyaret etmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren İzet Medzedovic, "Tabii ki ziyaretinden mutluyum ve bu önemli bir durum. Erdoğan, bölgedeki tüm ülkelerde saygıyla karşılanıyor." dedi.

Amar Karadzic de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Türkiye ile iyi ilişkilerin, bölge ülkeleri arasındaki iş birliğini ve sorunları çözebileceğini düşündüğünü belirterek, "Erdoğan, çok önemli bir kişi ve Bosna Hersek, Sırbistan ve diğer bölge ülkelerine yapacağı ziyaret, ekonomi ve huzur açısından çok önemli." dedi.

'ERDOĞAN BİZİM HAKİKİ DOSTUMUZ'

Salahudin Nezirovic, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin hem Bosna Hersek hem de bölge için önemli olduğunu düşündüğünü söyleyerek, "Kimin dostumuz olup olmadığını iyi düşünmemiz lazım. Herkes dostumuz gibi davranıyor ama aslında dostumuz değiller. Erdoğan bizim hakiki dostumuz." ifadelerini kullandı.

Saraybosnalı Husnija Kararic de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkesinin "hakiki dostu" olduğunu ve Balkanlar'daki birçok sorunun çözümünde faydası olacağını düşündüğünü kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!