banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'in şartlarını soran Amerika'nın Sesi muhabirine: 'Önce Biden'a anlatacağım, sonra size'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti grup Toplantısında Rusya-Ukrayna Savaşı'ndan kaynaklanan tahıl krizinin Türkiye'nin çabalarıyla çözüldüğünü açıkladıktan sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl krizinin Putin'in hangi şartları karşılanarak çözüldüğünü soran Voice of America muhabirine 'Onu bana bırakın, önce Biden'a anlatacağım, sonra size.' dedi.

Dünya 02.11.2022, 13:53 02.11.2022, 14:38
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ardından ortaya çıkan tahıl krizinin bir kez daha çözüme kavuşturulduğunu, sevkiyatın planlandığı gibi devam edeceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplarken Voice of America Türkçe muhabiri "Rusya'nın şartları ne oldu?" şeklinde bir soru sordu. Erdoğan Amerikan gazetesinin muhabirine "Onu bana bırakın, önce Biden'a anlatacağım, sonra size" dedi. 

'RUSYA SAVUNMA BAKANI MİLLİ SAVUNMA BAKANIMIZI ARADI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun Bakan Akar'ı arayarak tahıl sevkiyatının devam edeceğini bildirdiğini söyledi ve şu şekilde konuştu:

Rusya Savunma Bakanı Sayın Şoygu, Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar'ı arayarak bugün saat 12.00'den itibaren tahıl sevkiyatının planlandığı gibi devam edeceğini bildirdi." şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm dünyanın beklediği müjdeyi verdi. 

'ÖNCE BİDEN'A SONRA SANA ANLATACAĞIM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısının ardından salondaki basın mensuplarının sorularını cevapladı. Voice of America muhabiri Erdoğan'a tahıl krizinin çözümesinde Rusya'ya imtiyaz verildiğini ima ederek "Rusya'nın şartları ne oldu?" sorusunu sordu. Erdoğan ise Amerikan gazetesinin muhabirine "Onu bana bırakın, önce Biden'a anlatacağım, sonra size" şeklinde cevap verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!