Yandex Metrica

Çin'den Filistin'e destek: Bakın kaç milyon dolar bağış yapılacak?

Çin'den Filistin'e destek: Bakın kaç milyon dolar bağış yapılacak?

İspanya, Norveç, İrlanda'nın ardından Filistin'i tanıma kararını açıklamasının ardından bir destek de Çin'den geldi. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, "tam bağımsız Filistin devletinin kurulmasını destekliyoruz" diyerek Mültecilere Yardım Ajansı'na 3 milyon dolar bağışlayacaklarını açıkladı. 

Dünya

30.05.2024, 08:58

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ederken İspanya, Norveç, İrlanda'nın ardından Filistin'i tanıma kararını açıklamasının ardından bir destek de Çin'den geldi.

Çin Lideri Şi Cinping, Çin-Arap Ülkeleri İşbirliği Forumu 10. Bakanlar Konferansında konuştu. Çin Lideri Şi Cinping'in gündeminde 8 aydır abluka altında olan ve yoğun bombardımana maruz kalan Gazze vardı.

Oruç Reis rotayı Somali'ye kırdı: Türkiye bölgede petrol ve doğalgaz arayacak Oruç Reis rotayı Somali'ye kırdı: Türkiye bölgede petrol ve doğalgaz... Haberi Görüntüle

''SALDIRILAR SON BULMALI''

İsrail'in soykırımına bir an önce son vermesi gerektiğini belirten Çin Lideri Şi Cinping, "Gazze'ye yönelik saldırılar süresiz olarak devam edemez" dedi, iki devletli çözüm vurgusu yaptı.

Türkiye-Yunanistan sınırında gerginlik! Bir Yunan asker vuruldu Türkiye-Yunanistan sınırında gerginlik! Bir Yunan asker vuruldu Haberi Görüntüle

3 MİLYON DOLAR BAĞIŞ

Çin Devlet Başkanı, ülkesinin, Gazze'ye yönelik acil insani yardım kapsamında Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na 3 milyon dolar bağışta bulunacağını duyururken ''Bölgedeki çatışmaların ardından yeniden yapılanmaya destek verme fikrini benimsiyoruz'' dedi.

Zürafa Adası Türkiye'nin mi sorusuna emekli paşa Lozan maddeleriyle cevap verdi: En ufak bir şüphe yok! Zürafa Adası Türkiye'nin mi sorusuna emekli paşa Lozan maddeleriyle cevap... Haberi Görüntüle

''TAM BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİNİN KURULMASINI DESTEKLİYORUZ''

Çin lideri Şi, "Tam bğımsız Filistin devletinin kurulmasını destekliyoruz. Bağısız Filistin devletinin Birleşmiş Milletler'e tam üyelik talebi yerien getirilmeli" ifadelerini kullandı.

72 milyonluk bir dev doğuyor: Emperyalistlerin çanına ot tıkayan hamle 72 milyonluk bir dev doğuyor: Emperyalistlerin çanına ot tıkayan hamle Haberi Görüntüle

ÜÇ ÜLKE FİLİSTİN DEVLETİ'Nİ RESMEN TANIDI

Hatırlanacağı üzere İspanya geçtiğimiz günlerde, Gazze Şeridi ve Batı Şeria da dahil, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin Devleti'ni resmen tanıdıklarını açıkladı. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, tüm taraflarca kabul edilmediği sürece 1967 sınırlarındaki değişiklikleri kabul etmeyeceklerini duyurdu.

Norveç de yürürlüğe giren kararnameyle Filistin Devleti'ni resmi olarak tanıdı. Bu iki ülkenin ardından en son İrlanda da resmi olarak Filistin Devleti'ni tanıdığını açıkladı. 

Türkiye ve Fransa arasında okul krizi! Anlaşma sağlanmazsa öğrenci alınmayacak Türkiye ve Fransa arasında okul krizi! Anlaşma sağlanmazsa öğrenci alınmayacak Haberi Görüntüle

İSRAİL'DEN AÇIKLAMA: FİLİSTİN'İ TANIMAK ESİRLERİ TERK ETMEK ANLAMINA GELİYOR

Üç ülkenin Filistin'i resmen tanıması soykırımcı İsrail'in zoruna gitti. Alınan tanıma kararlarının ardından açıklama yapan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz ise, Filistin devletini tanımanın Gazze Şeridi'nde Hamas'ın elindeki "İsrailli esirleri terk etmek" anlamına geldiğini iddia etti.

Habere Tepki Ver

6

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading