Yandex Metrica

Çiftçi protestoları tüm Avrupa'ya yayılmış durumda! AB genelinde çiftçiler neden protesto yapıyor?

Çiftçi protestoları tüm Avrupa'ya yayılmış durumda! AB genelinde çiftçiler neden protesto yapıyor?

Fransa, Almanya, Polonya gibi bir çok AB ülkesinde çiftçiler sokaklarda protestolara başladı. Çiftçiler artan maliyetler, ve iklim politikalarının geçim kaynaklarını tehlikeye attığını söyleyerek AB ülkeleri arasında protestolar yaşanmaya başladı.

Dünya

05.02.2024, 19:03

Geçtiğimiz Perşembe günü yüzlerce traktör Brüksel'de şehir merkezinde eylem yapmaya başladı.

Öfkeli çiftçiler, Brüksel'de Avrupa Parlamentosu'nu yumurta ve gübre yağmuruna tutmuştu.

Çİftçilerin öfkeli protestoları Fransa, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Polonya ve İrlandalı çiftçiler ülkelerinde aylardır protestolar düzenliyor.

Ortak açıklama ile duyurdular! ABD bir ülkeden daha resmen kovuldu Ortak açıklama ile duyurdular! ABD bir ülkeden daha resmen kovuldu Haberi Görüntüle

MARKET RAFLARI BOŞALTILDI

Çiftçiler, hükümetlerin tarım politikalarını protesto etmek için market raflarını boşaltmaya başladı.

''Çiftçi yoksa ürün de yok'' pankartı açan çiftçiler, tedarik akışında da kesinti yaşattı.

Çiftçiler, ithal ürünleri marketlerden toplayarak imha ediyor.

 

TRHaber Gazze'den bildiriyor. İnci’nin Gazze günlükleri-1 TRHaber Gazze'den bildiriyor. İnci’nin Gazze günlükleri-1 Haberi Görüntüle

DÜŞÜK SATIŞ FİYATI VE ARTAN MALİYET

Almanya'nın bütçeyi dengelemek için tarımsal mazot fiyatlarındaki vergi indirimlerini aşamalı olarak kaldırma planı, Hollanda'nın nitrojen emisyonlarını azaltma zorunluluğu gibi alınan kararlar, çiftçilerin sinirlenmesine sebep oldu.

Çiftçiler, düşen satış fiyatları ve artan maliyetlerden şikayetçi. Ağır düzenlemeler, otoriter perakendeciler ile karşı karşıya kaldıklarını belirten çiftçiler, bu düzenin değişmesi için ülkelerinde protestolara başladılar.

Şubat 2022 yılında başlayan Rusya-Ukrayna savaşından sonra birçok AB ülkesinde çiftçilerin maliyetinde ciddi artış meydana geldi. Savaşın etkilsi ile birlikte AB'de hayat pahalılığı krizi başlamıştı.

Kamala Harris'ten Biden açıklaması: 'Modern tarihte eşi benzeri yok' Kamala Harris'ten Biden açıklaması: 'Modern tarihte eşi benzeri yok' Haberi Görüntüle

UKRAYNA İTHALATI HAKSIZ REKABET YARATTI

İthalat alanında Rusya'nın Ukrayna işgalinin ardından, AB'nin vergilerden feragat eden Ukrayna'dan ucuz tarımsal ürünler almaya başladı.

Ukrayna'dan gelen ucuz tarımsal ürünler, Fransa, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Polonya ve İrlandalı çiftçileri kızdırdı.

Haksız rekabetten dolayı başlayan Avrupa genelindeki protesto, her geçen gün şiddetlenmeye devam ediyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading