banner2

Cezayir'deki orman yangınlarında 42 kişi hayatını kaybetti

Cezayir hükümeti, ülkede yaşanan orman yangınlarında yaşamını yitiren kişi sayısının 25'i asker olmak üzere 42'ye yükseldiğini duyurdu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yangınlara ilişkin, "Türkiye, dostumuz ve müttefikimiz Cezayir'in yanındadır." dedi.

Dünya 11.08.2021, 00:42 11.08.2021, 01:22
Abone ol
Cezayir'deki orman yangınlarında 42 kişi hayatını kaybetti

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ülkenin doğusundaki Tizi Vizu eyaleti ve Becaya Dağı'ndaki orman yangınlarında sivilleri kurtarma çalışmalarına katılan 25 askerin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Tebbun, ölen askerlerin ailelerine başsağlığında bulundu.

Cezayir'in 18 vilayetinde 36 ayrı farklı noktada çıkan orman yangınlarında gün içerisinde ölü sayısının 7'ye yükseldiği ve yaralıların olduğu belirtilmişti.

Yangından etkilenen bölgeler arasında başkent Cezayir'in yaklaşık 100 kilometre doğusunda yer alan Tizi Vizu var.

Cezayir Sivil Savunma Teşkilatı tarafından yapılan yazılı açıklamada, ekiplerin 18 vilayette 36 ayrı noktada çıkan yangınlarla mücadele ettiği belirtilirken, bu yangınlardan 19'unun Tizi Vizu eyaletinde gerisinin ise çoğunluğu doğu olmak üzere bazı orta bölgelerde çıktığı bilgisi paylaşılmıştı.

İçişleri Bakanı Kamil Bilcud da yerel basına yaptığı açıklamasında, eş zamanlı çıkan yangınlarda sabotaj ihtimali üzerinde durduklarını ifade ederek, yürütülen soruşturma neticesinde sorumluların ortaya çıkarılacağını bahsetmişti.

"TÜRKİYE, DOSTUMUZ VE MÜTTEFİKİMİZ CEZAYİR'İN YANINDADIR"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak, Cezayir'de meydana gelen yangınlardan dolayı geçmiş olsun dileklerini iletti.

Altun, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Cezayir'de yerel halkı orman yangınlarından kurtarırken hayatını kaybeden 25 askerin yıkıcı kaybı beni derinden üzdü. Bu gece Cezayir'in oğulları için dua ediyor ve ailelerine en içten taziyelerimi sunuyorum. Türkiye, dostumuz ve müttefikimiz Cezayir'in yanındadır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!