Çekya'da Formula aracı görüldü! Otobanda makas ata ata ilerledi

Çekya'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Formula 2 yarışlarında kullanılan bir yarış aracı trafiğe çıktı. Orta Bohemya D4 otoyolunda görülen araç polis ekiplerini harekete geçirdi.

Dünya 15.08.2022, 13:57 15.08.2022, 13:57
Abone ol

Çekya'nın Orta Bohemya D4 otoyolunda bir sürücünün dün Formula 2 yarışlarında kullanılan Dallara marka bir yarış aracını sürdüğü görülmesi üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Trafikte seyreden sürücüyü tespit etmek için çalışma başlatan polis, 2019 yılında benzer bir araç ile otoyola çıkan aynı sürücü olduğunu düşünüyor.

PARA CEZASI KESİLECEK  

Orta Bohemya Polis Sözcüsü Vlasta Suchankova konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Yarış arabası ile ilgili henüz bir işlem başlatmadık fakat görünüşe göre bunun 2019 yılındaki sürücü olduğunu düşünüyoruz. Bu araçların trafiğe çıkması yasaktır. Ayrıca plakaları ve sinyal lambaları bulunmuyor. Eğer sürücüyü yakalayabilirsek 5 bin ila 10 bin çek korunası (yaklaşık 200 ila 400 euro) para cezası ve 6 aydan 1 yıla kadar ehliyete el koyma cezası ile cezalandırılacaktır. 

2019 YILINDA DA AYNI OLAY YAŞANMIŞTI 

Diğer yandan Çekya'da 2019 yılında benzer bir araçla otoyola çıkan ve kazaya sebep olan sürücünün kullandığı araç daha sonra park edilmiş halde bulundu. 

Kaza sebebiyle mahkemeye çıkarılan 45 yaşındaki araç sahibi, aracı kullanmadığını iddia ederek suçlamaları reddetmişti. Sürücünün mevcut görüntülerde kask takması sebebiyle kimliği tespit edilememesi nedeniyle mahkeme, delil yetersizliğinden aracın sahibini serbest bırakmıştı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!