Yandex Metrica

Sitede Ara

Çeçen kukla Ramzan Kadirov'un şok ses kaydı: Yoldaş Putin... Senin için ölmeye hazırım

Çeçen kukla Ramzan Kadirov'un şok ses kaydı: Yoldaş Putin... Senin için ölmeye hazırım

Ukrayna topraklarına yüzlerce milis göndermesine rağmen cephede hezimete uğrayan Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov, Putin'e gönderdiği ses kaydında efendisine böyle hitap etti: Yoldaş başkanım, başkomutanım... Senin için ölmeye hazırım!

Dünya

23.01.2024, 18:55

Ukrayna işgaline destek için yüzlerce adamını Donbas'a gönderen Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov, cephede beklediği ilerlemeyi sağlayamayınca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e 'özür' amaçlı ses kaydı gönderdi. 

İngiliz DailyMail gazetesi tarafından yayınlanan ses kaydında Kadirov, 'efendisi' Putin'e şöyle hitap ediyor:

"Yoldaş başkanım, başkomutanım...
Senin mütevazı uşağın olduğumu ve senin için hayatımı feda etmeye hazır olduğumu daha önce defalarca kez söyledim.
Ama ölen savaşçılarımıza bakmaya tahammül edemiyorum.
Savunma bakanlığı güçlerimiz, ulusal muhafızlarımız ve diğerleri... 
Sizden her şeye gözlerinizi kapatmanızı ve bir iki gün içinde tüm bunları bitirmemize izin vermenizi rica ediyorum.
Devletimizi ve milletimizi ancak bu kurtarır, bu benim en büyük inancımdır."

Türkiye NATO zirvesinde gündemi belirleyecek: Dünya medyası 'odadaki fil'i yazdı Türkiye NATO zirvesinde gündemi belirleyecek: Dünya medyası 'odadaki fil'i yazdı Haberi Görüntüle

HEZİMETİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

45 yaşındaki Çeçenistan lideri, Putin'in Grozni'deki kuklası olarak görülüyor. İşgale destek olmak için yüzlerce adamını Ukrayna'ya göndererek Rus ordusunun emrine sunan Kadirov, Ukrayna ordusundaki SİHA'ların tek atışta 70 kişiyi imhası üzerine büyük şok yaşamıştı. 

Ukrayna şehirlerinin 'Nazilerden ve haydutlardan kurtarılması gerektiğini' ileri süren Kadirov, kendisini Putin'in manevi oğlu olarak lanse ediyor. Kadirov'un elde edilen son ses kaydı, Çeçen milis destekli Rus ordusunun sahada yaşadığı hezimeti bir kez daha gözler önüne serdi. 

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski'ye suikast düzenleme hedefinde de başarısız olan Kadirov, cephede hızlı şekilde ilerleyemeyince kendisini Putin'e karşı oldukça mahcup hissediyor. Çeçen güçlerinin yoğunlukla Donbas çevresi ve Harkov'da bulundukları belirtiliyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading