Yandex Metrica

Sitede Ara

Çarpıcı iddia: Ukrayna'da bebeklere 'Bayraktar' ismi veriliyor

Çarpıcı iddia: Ukrayna'da bebeklere 'Bayraktar' ismi veriliyor

Ukrayna'da Türk SİHA'ları o kadar popüler ki, pek çok annenin yeni doğan erkek bebeklerine Bayraktar ismini verdiği iddia ediliyor.

Dünya

23.01.2024, 22:06

Ukrayna'da istisnasız herkesin gururla andığı, adına şarkılar yazılan ve bilgisayar oyunu hazırlanan Türk SİHA'ları şimdi bebeklere isim olarak veriliyor. Ukrayna ordusunun işgalci Ruslara karşı mücadelesinde en etkili savaş araçlarından biri olan Bayraktar TB2'ler son haftalarda bebek sahibi olan aileler için ilham kaynağı oldu. Ukraynalılar bebeklerine 'Bayraktar' ismi vermeye başladı. 

Sözkonusu iddia Ukraynalı Genia Ziniak'ın sosyal medya hesabında paylaştığı bir bilgi sonrasında yayıldı. Polonya'nın Türkiye'den satın aldığı Bayraktar TB2'lerin sonbahardan itibaren bu ülkeye ulaşacağına ilişkin bir haberin altına yorum yazan Ziniak, "Ukraynalı kuzenimden, ülkede erkeklere verilen en popüler ismin Bayraktar olduğunu duydum" şeklinde ifadeler kullandı. 

Mesajından Ukrayna dışında yaşadığı anlaşılan Ziniak'ın verdiği bilgiyi savaş ortamında teyit edecek resmi açıklama şimdilik zor görünüyor. Ancak Ukrayna'da 'Bayraktar' isminin popülerliği göz önüne alındığında bu adın yeni doğan bebeklere veriliyor olma ihtimali oldukça yüksek. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading