Yandex Metrica

Sitede Ara

Çalmasalar bari! Atina'da Türk kahvaltısı tanıtıldı: Sucuki, Menemeni, çılbırıki...

Çalmasalar bari! Atina'da Türk kahvaltısı tanıtıldı: Sucuki, Menemeni, çılbırıki...

Yunanistan'da Türk kahvaltıları tanıtıldı! Türkiye'nin Atina-Pire Başkonsolosu Mustafa Somuncu ve eşi Canan Çiçek Somuncu, "Dünya Kahvaltı Günü" vesilesiyle düzenlenen Türk kahvaltısı etkinliğinde misafirlere geleneksel Türk kahvaltısını tattırdı.

Dünya

03.06.2024, 02:00

Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Başkonsolos Somuncu ve eşi, Türkiye, Yunanistan ve üçüncü ülkelerden seçkin bir davetli grubunu ağırladı.

Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Somuncu, "Dünya Kahvaltı Günü"nün haziran ayının ilk pazar günü kutlandığını, bugünkü etkinlikte de geleneksel Türk kahvaltısı ürünlerine yer verdiklerini belirtti.

AB'den 4 ülke için yaptırım kararı! Aralarında Rusya ve Kuzey Kore de var AB'den 4 ülke için yaptırım kararı! Aralarında Rusya ve Kuzey... Haberi Görüntüle

MENEMEN, SUCUKLU YUMURTA VE ÇILBIR TATTIRILDI

Menemen, sucuklu yumurta, çılbır gibi vazgeçilmez geleneksel lezzetlerin ikram edildiği kahvaltı ile Yunanistan ve üçüncü ülke vatandaşlarına Türk kahvaltısının tanıtıldığını ifade eden Başkonsolos Somuncu, kahvaltı etkinliğinin ilk kez 2014'te Van'da düzenlendiğini hatırlattı.

Somuncu, "Kahvaltının başkenti Van olarak geçer. Van'da başlatılan bir gelenek. Orada dünya rekoru kırmak üzere yaklaşık 58 bin kişinin katılımıyla Van şehir kalesinde bir kahvaltı düzenlenmişti. O günden beri de her yıl artan etkinliklerle Türk kahvaltısının, Türk mutfağının tanıtımına yönelik, bütün misyonlarımızda olduğu gibi etkinlikler düzenliyoruz." diye konuştu.

Dubai Prensesi Şeyha Mahra, sosyal medya hesabından kocasını boşadı! O hamlesiyle tüm ülkeyi ayağa kaldırdı! Dubai Prensesi Şeyha Mahra, sosyal medya hesabından kocasını boşadı! O... Haberi Görüntüle

TÜRK ÇAYI DA İKRAM EDİLDİ

Canan Çiçek Somuncu da Türk kahvaltısının çok popüler olduğunu belirterek, "Siz de biliyorsunuz çok çeşitli yemeği seviyoruz, özellikle hafta sonlarında. Biz de misafir davet edeceğimiz zaman kahvaltıya çağırmayı tercih ediyoruz artık çünkü insanlar şaşırıyorlar, bu kadar çok şey yeniyor mu diye. Tabii ki hepsini her zaman yiyemiyoruz ama Türk kahvaltısını yedikleri zaman da insanlar bunu inanılmaz buluyor." dedi.

Her sene yemeklerin popülaritesine göre menünün tekrar düzenlendiğini söyleyen Canan Çiçek Somuncu, çılbırın en çok ilgi gören tarifler arasında olduğunu ifade etti.

Menemen, yumurta, zeytin, peynir, sigara böreği gibi geleneksel Türk kahvaltılıklarının ikram edildiği etkinlikte misafirler, ince belli bardaklarda demlenmiş Türk çayı da içme fırsatı buldu.

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading