Yandex Metrica

Boykotlar iflasın eşiğinde getirdi! Starbucks o ülkeden çekiliyor!

Boykotlar iflasın eşiğinde getirdi! Starbucks o ülkeden çekiliyor!

ABD merkezli kahve zinciri Starbucks, Filistin için hazırlanan boykot listelerinin üst sıralarında yer alıyor. Boykot çağrıları sonrasında Starbucks şubelerini tercih etmeyince ünlü kahve zinciri iflasın eşiğine geldi. Pek çok ülkede boykot edilen Starbucks'ın Fas'tan çekileceği belirtildi.

Dünya

21.02.2024, 14:07

7 Ekim’de başlayan çatışmalardan bugüne kadar Türkiye’nin ve dünyanın  farklı şehirlerindeki Starbucks şubelerinde protestolar yapıldı. Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks, İsrail'e verdiği destek nedeniyle birçok ülkede boykot edilince kepenkleri kapatmak zorunda kaldı. Fas'taki Starbucks şubelerinin Gazze boykotu nedeniyle zarara uğradığı ve kapatılacağı açıklandı.

Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını hiç önemsemedi! Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını... Haberi Görüntüle

DEPREM ZAMANINDA DA DİKKAT ÇEKMİŞTİ 

Türkiye'de de pek çok kişinin yer kapatma eylemi yaparak boykot ettiği Starbucks, deprem zamanı da çok geç destek vermesi nedeniyle protesto edilmişti. Boykotlar nedeniyle ekonomik zorluk yaşamaya başladığı öğrenilen Starbucks cephesinde yeni bir gelişme yaşandı.

Kuzey Avrupa ülkesinden dev kıyak! 18 Bohdana obüsü alacaklar Kuzey Avrupa ülkesinden dev kıyak! 18 Bohdana obüsü alacaklar Haberi Görüntüle

FAS'TAN ÇEKİLME KARARI ALDI 

Fas'taki Starbucks şubelerinin Gazze boykotu nedeniyle kapatılacağı belirtildi. Faslı medya kuruluşu Maroc Hebdo, 18 kahve şubesinin kalıcı olarak kapatılacağını duyurdu. Maroc Hebdo'nun haberinde "Güvenilir bilgilere göre, iki büyük küresel marka, özellikle İsveçli hazır giyim markası H&M ve prestijli Amerikan kahve zinciri Starbucks, 15 Aralık'tan itibaren Fas'ı terk edecek" ifadelerine yer verildi.

İsrail'den bir katliam daha: Gazze'deki BM okuluna düzenlenen saldırıda 23 Filistinli hayatını kaybetti İsrail'den bir katliam daha: Gazze'deki BM okuluna düzenlenen saldırıda 23... Haberi Görüntüle

FAS'TA 18 ŞUBESİ VARDI

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısının ardından Faslılar tarafından uygulanan ticari boykotun altında ezilen Starbucks, 15 Aralık itibarıyla faaliyetlerini sonlandıracağını yazdı. Faslı medya kuruluşu Maroc Hebdo, ülkede 18 şubesi olan Starbucks'ın iflas ettiğini duyurdu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading