banner2

Boris Johnson'dan Ukrayna'ya destek çağrısı: Putin deli değil, tarihi bir hata yaptı

İngiltere eski Başbakanı Boris Johnson, Putin'in deli olmadığını, Ukrayna'ya saldırarak sadece tarihi bir hata yaptığını söyledi. Putin'i neo-emperyalist olarak tanımlayan Johnson, Batı'nın Ukrayna'ya her türlü desteği vermesi gerektiğini belirtti.

Dünya 02.02.2023, 18:03 02.02.2023, 18:19
Abone ol
Boris Johnson'dan Ukrayna'ya destek çağrısı: Putin deli değil, tarihi bir hata yaptı

İngiltere eski Başbakanı Boris Johnson, Putin'in Ukrayna'ya saldırarak tarihi  bir hata yaptığını söyledi. Washington'daki düşünce kuruluşu Atlantic Council'da konuşan Johnson, neo-emperyalist olarak tanımladığı Putin'in Sovyetler Birliği'nin çöküşünün intikamını almak istediğini söyledi ve Batı'nın Ukrayna'ya her türlü destekte bulunması gerektiğini vurguladı.

'AVRUPA DEMOKRASİSİNİ KARANLIĞA BOĞABİLİR'

Johnson, ABD'nin Ukrayna'ya desteğinin çok önemli olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

ABD'nin desteği olmasaydı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Ukrayna'da bir 'kukla hükümeti' kurup yıkılan Sovyetler Birliği'nin alanındaki diğer ülkelere de nüfuz ederek Avrupa demokrasisini karanlığa boğabilir.

'NEYE İHTİYAÇLARI VARSA VERİN'

Batı ittifakına çağrı yapan Johnson, tank, topçu sistemi ve savaş uçakları dahil Ukrayna'ya her türlü yardımın yapılması gerektiğini belirtti ve 'Neye ihtiyaçları varsa verin' dedi.

'PUTİN DELİ DEĞİL: TARİHİ BİR HATA YAPTI'

Johnson, Putin'in Ukrayna'ya saldırarak tarihi bir hata yaptığını söyledi. Putin'in hasta olmadığını söyleyen Johnson, şu şekilde konuştu:

O deli değil, hasta değil. Sadece tarihi bir hata yaptı. Nükleer silah da kullanmayacak çünkü bu, Çin’in onlara desteğinin son kıvılcımını da söndürür.

'KİMSE NÜKLEER SİLAH KULLANMASINI DESTEKLEMEZ'

Eski Başbakan, Rus halkı da dahil dünyada Rusya'yı destekleyen hiçbir ülkenin nükleer silah kullanılmasını desteklemeyeceğini söyledi ve Putin'i neo-emperyalist olarak tanımlarken Sovyetler Birliği'nin çöküşünün intikamını almak istediğini öne sürdü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!