Yandex Metrica

Sitede Ara

Boeing'in olaysız geçirdiği hafta yok: Bu seferde piste iniş yapamadı!

Zürih Havalimanı'nda olağandışı bir havacılık olayı yaşandı. Haftalardır havada yaşadığı problemlerle gündeme gelen Boeing 767-300ER uçağı, bu seferde piste iniş gerçekleştiremedi.  

Dünya

02.06.2024, 17:42

AirlineHaber'de yer alan bir habere göre 30 Mayıs 2024 tarihinde Zürih Havalimanı’nda olağandışı bir havacılık olayı gerçekleşti. United Airlines firmasına ait bir Boeing 767-300ER uçağı, piste iniş gerçekleştiremedi.

Söz konusu olay, Washington’dan (IAD) kalkan UA52 sefer sayılı uçuşta yaşandı ve uçağın tescil kodu N654UA idi. Zürih Havalimanı'nın en kısa pisti olan ,200 feet’in biraz üzerinde uzunluğa sahip 28 numaralı piste iniş yapmaya çalıştı fakat başarılı olamadı.

İngiltere'de laiklik elden gitti (!) Türk vekil Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti İngiltere'de laiklik elden gitti (!) Türk vekil Kur'an-ı Kerim'e el... Haberi Görüntüle

İKİNCİ BİR TURU ATMAK ZORUNDA KALDI

Videoda uçağın ilk inişinin standart bir şekilde gerçekleştiği fakat oldukça yumuşak görünen bir iniş sonrasında uçağın zıpladığı ve yerde kalma mücadelesi verdiği kayıtlara geçti.  Pilotlar, inişin başarısız olması üzerine bir tur daha atmaya karar vererek motorlara gaz verdiler. Uçak aynı pistte bir tur daha attıktan sonra güvenli bir şekilde iniş gerçekleştirebildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading