Yandex Metrica

Bitmeyen soykırım: Siyonist İsrail, futbol maçı yapan Filistinlilere saldırdı: Çok sayıda ölü var

Bebek katili Netanyahu'nun acımasız ve zorba ordusunun, mültecilerin sığındığı bir okula, bahçesinde futbol maçı oynanırken yaptığı saldırının görüntüleri yayımlandı. Saldırıda en az 29 Filistinli hayatını kaybetti.

Dünya

10.07.2024, 15:02

9 aydır Gazze'de soykırım yapan ve ateşkes çağrılarına kulağını tıkayan İsrail, şu ana kadar 39 bine yakın masum insanları katlederken 89 binden fazla kişiyi de yaraladı. Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan Bebek katili Netanyahu'nun acımasız ve zorba ordusu, yine mültecileri hedef aldı. İsrail, Han Yunus'ta Filistinlilerin sığındığı okulu vurdu. 

İşgalciler, Han Yunus kentinin doğusundaki Abesan beldesinde yerinden edilmiş kişilerin barındığı bir okulu hedef alarak iğrenç bir katliam gerçekleştirdi. Saldırının ardından ilk yardım ekipleri, olay yerine sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralananları kentteki Nasır ve El-Emel hastanelerine nakletti.

Son dakika: Bakan Şimşek duyurdu: Net rezervler son 4,5 yılın zirvesinde! Son dakika: Bakan Şimşek duyurdu: Net rezervler son 4,5 yılın... Haberi Görüntüle

29 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail'in Han Yunus kentinin doğusundaki Abesan beldesinde yerinden edilmiş kişilerin barındığı bir okulu hedef aldığı saldırıda, çoğunluğu çocuk ve kadın 29 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca, İsrail'in Han Yunus'un merkezindeki Ebu Hamid Kavşağı'nı bombalaması sonucu ölen ve yaralananlar da oldu.

Tesla'daki hatayı buldu Elon Musk'a bildirdi! 7 yaşındaki küçük kızın videosuna ünlü milyarderden cevap gecikmedi! Tesla'daki hatayı buldu Elon Musk'a bildirdi! 7 yaşındaki küçük kızın... Haberi Görüntüle

6 KATLİAMDA 60 ŞEHİT

İsrail'in son saatlerde gerçekleştirdiği 6 katliamda 60 Filistinlinin şehit oldu. Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bu katliam, işgal ordusunun Filistin halkına 10 aydır uyguladığı soykırım suçunun devamı niteliğindedir. Sivillere yönelik bu korkunç katliamları gerçekleştiren İsrail işgalini en güçlü ifadelerle kınıyor, ayrıca ABD yönetiminin soykırım suçunda işgalcilerle aynı safta yer almasını da kınıyoruz."

Ortak açıklama ile duyurdular! ABD bir ülkeden daha resmen kovuldu Ortak açıklama ile duyurdular! ABD bir ülkeden daha resmen kovuldu Haberi Görüntüle

''İSRAİL VE ABD'YE BASKI YAPIN''

Sivillere yönelik katliamların devam etmesinden İsrail ve Amerikan yönetiminin sorumlu tutulduğu açıklamada, uluslararası toplum, Birleşmiş Milletler, çeşitli uluslararası örgütler ve özgür dünyanın tüm ülkelerine, "soykırım savaşını ve Gazze'de akan kan selini durdurması için" İsrail ve ABD'ye baskı yapması istendi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading