Yandex Metrica

Bir, iki, üç değil tam 4 savaş gemisi yola çıktı: 10.770 kilometre ötede gövde gösterisi

Bir, iki, üç değil tam 4 savaş gemisi yola çıktı: 10.770 kilometre ötede gövde gösterisi

Küba bugün Rus savaş gemilerinin önümüzdeki hafta Havana'ya geleceğini ancak Rus Donanması'na ait dört geminin nükleer silah taşımadığını ve bölgeye tehdit oluşturmadığını duyurdu.

Dünya

07.06.2024, 12:41

Küba Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Bu ziyaret, Küba ile Rusya Federasyonu arasındaki tarihi dostane ilişkilerle ilgilidir ve uluslararası düzenlemelere sıkı sıkıya bağlıdır." dedi.

Dışişleri Bakanlığı, "Gemilerin hiçbiri nükleer silah taşımıyor, dolayısıyla ülkemizde demirlemeleri bölge için tehdit oluşturmuyor" dedi.

Duyuru, ABD'li bir yetkilinin gazetecilere, Rusya'nın deniz tatbikatları düzenlemek üzere müttefikleri Küba ve Venezüella da dahil olmak üzere Karayipler bölgesine savaş gemileri göndermeyi planladığını söylemesinden bir gün sonra geldi.

Seks tuzağı eğitimi alan Rus ajan meslek sırlarını açıkladı: Erkekler ne sever? Seks tuzağı eğitimi alan Rus ajan meslek sırlarını açıkladı: Erkekler... Haberi Görüntüle

ABD TEDİRGİN 

ABD'li yetkililere göre, Rusya'nın 2022'de Ukrayna'yı işgal etmesinden bu yana ABD ile Rusya arasındaki gerilim ve Atlantik'te rutin olan Rus deniz faaliyetleri, ABD'nin Ukrayna'ya verdiği destek nedeniyle arttı.

Ancak ABD'li bir yetkili dün yaptığı açıklamada, Washington'un az sayıda uçak ve geminin beklenen gelişini bir tehdit olarak görmediğini ancak ABD Donanması'nın liseleri denetleyeceğini söyledi.

Küba Dışişleri Bakanlığı'na göre Rus gemilerinin 12 Haziran ile 17 Haziran tarihleri ​​arasında Havana limanına varması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

2

0

2

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading