Bill Gates'ten korkutan sözler: Bir sonraki pandemiye hazır değiliz

Microsoft kurucusu Bill Gates, dünyanın koronavirüsten sonraki pandemiye hazır olmadığını söyledi.

Dünya 14.09.2021, 15:50 14.09.2021, 15:52
Abone ol
Bill Gates'ten korkutan sözler: Bir sonraki pandemiye hazır değiliz

2019 yılının son döneminde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın ölümüne yol açan koronavirüs (Covid-19) insanlığı tehdit etmeye devam ediyor. The Wall Street Journal'da yer alan habere göre, Bill Gates, bir sonraki pandemiye hazır olmadığımızı söylüyor.

100 GÜNDE AŞI ŞART

Microsoft kurucusu Bill Gates, dünyanın bir sonraki pandemiye hazır hale gelmesi için 100 günde aşı üretme, diğer 100 günde ise bunu milyarlarca insana sunabilme kapasitesine ulaşması gerektiğinin altını çizdi.

''BU KAPASİTEYE SAHİP DEĞİLİZ''

''Salgın hazırlıklarına gösterilen ilginin beklediğimden daha düşük olmasından biraz endişeliyim'' diyen Bill Gates'e göre bu kapasiteye sahip fabrikaları kuracak yeteneğe sahibiz. Ancak tek eksik olan şey henüz bu konuda gerekli adımların atılmaması.

SAĞLIK SİTEMİNE DAHA ÇOK YATIRIM YAPILMALI

Bill & Melinda Gates Vakfı, pazartesi yayımladığı raporda devletlerden sağlık sistemlerine daha çok yatırım yapılması için çağrıda bulundu. Raporda, salgının bitirilmesi için gereken araçların yaygın test yapımı, tedavi ve aşılanma olduğu vurgulandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!