banner2

Biden'ın köpeği rahat durmuyor: 11. Gizli Servis personelini de ısırdı

Daha önce 10 Gizli Servis personelini ısıran ABD Başkanı Joe Biden'ın Alman çoban köpeği "Commander", bir Gizli Servis görevlisini daha ısırdı.

Dünya 27.09.2023, 00:26 27.09.2023, 00:57
Abone ol
Biden'ın köpeği rahat durmuyor: 11. Gizli Servis personelini de ısırdı

CNN'de yer alan habere göre, Beyaz Saray'da ve Başkan Joe Biden'ın evinin bulunduğu Delaware'de "Commander"ın, bir Gizli Servis personelini daha ısırmasıyla 11. ısırma vakası kayıtlara geçti.

Alman çoban köpeğinin Beyaz Saray'a 2021'de geldiği ve Ekim 2022'den Ocak 2023'e kadar en az 10 Gizli Servis personeline saldırdığı bildirilmişti.

"EVCİL HAYVANLAR İÇİN STRESLİ BİR ORTAM"

"Commander"ın ısırma vakalarından birkaçının tıbbi müdahale gerektirdiği, Kasım 2022'de kollarına ve bacaklarına saldırdığı bir görevlinin hastaneye kaldırıldığı aktarılmıştı.

Beyaz Saray yetkilileri, ısırma hadiselerinin ardından Biden ailesinin, köpek için yeni bir eğitim üzerinde çalıştığını ve daha aktif olacağı alanlar hazırlandığını belirtmişti.

Biden'ın eşi Jill Biden'ın İletişim Direktörü Elizabeth Alexander, Beyaz Saray kompleksinin "evcil hayvanlar için stresli bir ortam" olduğuna dikkati çekerek, Biden ailesinin, durumu herkes için daha iyi bir hale getirmenin yollarını aradığını ifade etmişti.

İki yaşındaki Alman çoban köpeği "Commander", Biden'a kardeşi James Biden tarafından Aralık 2021'de hediye edilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!