banner2

Beyaz Saray'dan Netanyahu açıklaması! 'Henüz belli değil'

Ülkesindeki yargı reformu yasasının ardından başlayan protestolarla başı dertte olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Washington'ı ziyaret etmesi bekleniyor. Beyaz Saray, Netanyahu'nun ziyaret planına ilişkin açıklama yaptı.

Dünya 28.03.2023, 21:20
Abone ol
Beyaz Saray'dan Netanyahu açıklaması! 'Henüz belli değil'

Beyaz Saray, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Washington'ı ziyaret planına ilişkin bir açıklama yaptı. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Olivia Dalton tarafından yapılan açıklamada kesinliği henüz sağlanmayan ziyaret için kesin bilgi vermedi.

HENÜZ PLANDA YOK

ABD Başkanı Joe Biden'ın Kuzey Carolina​​​​'daki programı dolayısıyla seyahat ettikleri uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Dalton, Netanyahu'nun ziyaretine ilişkin plan yapılmadığını söyledi. 

ABD'nin İsrail Büyükelçisi Tom Nides'in, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "nispeten yakın bir zamanda" Washington'ı ziyaret edeceği açıklamasına ilişkin bir soru üzerine Dalton, henüz böyle bir planın olmadığını söyledi.

Dalton, Netanyahu'nun diğer İsrailli liderler gibi bir noktada ABD'ye resmi ziyaret gerçekleştireceğini ancak şu an bunun gündemde olmadığını bildirdi.

FLORİDA VALİSİ'NİN ZİYARET PLANI

Diğer yandan 2024 başkanlık seçimlerine aday olması beklenen Florida Valisi Ron DeSantis'in nisan ayında İsrail'i ziyaret etme planıyla ilgili "İsrail meselesinin" partizan bir konu haline gelme ihtimaline dair soru üzerine Dalton, şunları kaydetti:

"Florida Valisi'nin İsrail'e seyahat edip etmeyeceği ve bunun ne anlama gelebileceği hakkında spekülasyon yapmak konusunda herhangi bir yorumum yok."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!