banner2

Belarus nerede? Belarus para birimi ne? Belarus nüfusu kaç?

Belarus, Rusya ve Ukrayna savaşı nedeniyle gündeme geldi. Rusya ve Ukrayna'ya yakınlığından dolayı internette Belarus nerede? Belarus para birimi ne? Belarus nüfusu kaç? aramaları yapılmaya başladı. Peki Belarus nerede? Belarus para birimi ne? Belarus nüfusu kaç?

Dünya 24.02.2022, 14:28
Abone ol
Belarus nerede? Belarus para birimi ne? Belarus nüfusu kaç?

Belarus, Rusya ve Ukrayna arasında olan gelişmeler sebebiyle merak konusu oldu. Belarus ülkesi coğrafi konumu sayesinde internette araştırılmaya başlandı.  Peki Belarus nerede? Belarus para birimi ne? Belarus nüfusu kaç?

BELARUS NEREDE?

Belarus resmî adıyla Belarus Cumhuriyeti; Beyaz Rusya, Doğu Avrupa'da bulunan bir devlet özelliği taşır. 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla bağımsızlığına kavuşan eski bir Sovyetler Birliği ülkesidir. Bir Slav devleti niteliği olan Belarus'un başkenti Minsk şehridir. Belarus komşuları batıda Polonya, kuzeybatıda Litvanya, kuzeyde Letonya, doğuda Rusya ve güneyde Ukrayna'dır. Belarus (Beyaz Rusya) Avrasya'nın merkezinde, Doğu Avrupa'da bulunur. Beyaz Rusya büyüklük olarak dünyanın 83. ülkesidir. Ülkenin yüzölçümü 207.600 kilometredir. Denize bağlantısı olamayan Belarus'ta geniş düzlükler ve bataklıklar vardır.

BELARUS PARA BİRİMİ NE?

Belarus'un para birimi  Belarus rublesidir. Belarus rublesi, Rus rublesinden farklı bir para birimidir.

BELARUS'UN NÜFUSU KAÇ?

Belarus nüfusu son açıklanan verilere göre 9.724.700 kişidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!