banner2

Bayraktar TB2 SİHA’ya komşu talip oldu! Savunma bakanı iddiayı doğruladı

Yerli ve milli Bayraktar TB2 SİHA'lara yeni bir talip çıktı. Bulgaristan Savunma Bakanı Dimitar Stoyanov, ülkesinin Türkiye’den Bayraktar TB2 SİHA satın alımı konusunda seçenekleri değerlendirdiğini açıkladı.

Dünya 26.11.2022, 00:02 26.11.2022, 00:39
Abone ol
Bayraktar TB2 SİHA’ya komşu talip oldu! Savunma bakanı iddiayı doğruladı

Yerli ve milli Bayraktar TB2 SİHA'lara Ukrayna, Katar, Azerbaycan, Polonya ve bazı Afrika ülkeleri ihraç etmişti. Bayraktar TB2'lerle Bulgaristan'ın ilgilendiği  ortaya çıktı.

Bulgaristan Savunma Bakanı Dimitar Stoyanov, ülkesinin Türkiye’den Bayraktar TB2 SİHA satın alımı konusunda seçenekleri değerlendirdiğini açıkladı.

BAKAN STOYANOV İDDİALARA İLİŞKİN KONUŞTU

Bulgaristan Savunma Bakanı Dimitar Stoyanov yaptığı açıklamada, Bayraktar TB2 SİHA'ların üreticisi Baykar'ın temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Baykar tarafının kendilerine bilgi paylaşımı ve Bulgar şirketleriyle iş birliği olanağı sunduğunu fakat bu proje hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Bulgaristan basınında yer alan haberlere göre Stoyanov, insansız hava aracı alımının Bulgaristan ordusunun 2026'ya kadar modernizasyonu planı çerçevesinde yapılacağını ve bütçenin muhtemelen 250 ila 500 milyon euro seviyesinde olacağını söyledi. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!