Yandex Metrica

Sitede Ara

Batı medyasından akıl almaz manşet! Gazze'de başka Kiev'de başka

Batı medyasından akıl almaz manşet! Gazze'de başka Kiev'de başka

İsrail’in 9 ayda bütün savaş suçlarını işlediği Gazze’deki soykırım saldırılarına karşı insanlık dışı yayınlar yapan Batı medyası, çifte standart ve ikiyüzlülüğünü bir kez daha ortaya koydu.  

Dünya

11.07.2024, 11:13

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'deki sivillere yönelik katliamları devam ederken İsrail'i destekleyen batı medyasının soykırımı aklama çabaları da sürüyor. İsrail’in 9 ayda bütün savaş suçlarını işlediği Gazze’deki soykırım saldırılarına karşı insanlık dışı yayınlar yapan Batı medyası, çifte standart ve ikiyüzlülüğünü bir kez daha ortaya koydu. İngiliz gazete The Guardian, Gazze ile Rusya-Ukrayna savaşında hemen hemen aynı konuda iki farklı habere yer verdi.

İsrail'in en büyük destekçilerinden olan İngiliz The Guardian, Gazze Şeridi’ndeki soykırıma yönelik akıl almaz yaklaşımını sürdürüyor. defalarca kez bombalanarak kullanılmaz hale gelen ve toplu mezara çevrilen Şifa Hastanesi’yle ilgili haberinde “IDF, Hamas'a karşı 'hedefli' bir operasyonla Gazze'deki El Şifa hastanesine girdiğini açıkladı” başlığını atmıştı.

Gazze Şeridi'nde 409 Filistinlinin barbarca katledilmesini sıradan bir haber gibi veren The Guardian, Rusya’nın Kiev’e düzenlediği iddia edilen füze saldırısında çocuk hastanesinin zarar görmesi olayını bir soykırım gibi verdi. The Guardian, ilgili haberini ise, “'Bunun için söylenecek söz yok': Rusya'nın Kiev'deki çocuk hastanesini bombalamasının dehşeti” diye okurlarına servis etti.

Hayalet bombardıman uçağı göreve hazır: 10 ton silah taşıma kapasitesi, 8500 kilometre menzili ile tam bir ölüm makinesi! Hayalet bombardıman uçağı göreve hazır: 10 ton silah taşıma kapasitesi,... Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU?

Avrupa ülkeleri ve ABD'den aldığı destekle Gazze Şeridi'nde soykırıma devam eden İsrail’in Şifa Hastanesi’ndeki saldırılarında 409 kişi şehit olmuştu. 

Rus ordusu tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen füze saldırısında hasara uğrayan Ohmatdit Çocuk Hastanesi’nde ise 7’si çocuk 16 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading