Başkent Kiev'de patlama sesleri! Canlı yayına yansıdı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Donbas bölgesine askeri operasyon emir vermesi sonrası başkent Kiev ve birçok kentte patlama sesleri duyuldu. CNN International muhabiri ise o sırada canlı yayındaydı. Patlamalar canlı yayına yansıdı.

Dünya 24.02.2022, 10:04 24.02.2022, 11:14
Abone ol

CNN International muhabiri Matthew Chance sabahın erken saatlerinden itibaren Ukrayna'nın başkenti Kiev'den canlı yayındaydı. 

SABAHIN ERKEN SAATLERİNDEN BİLE BOMBALANIYOR

Başkentten birkaç kilometre uzakta olduğunu ifade eden Chance, sabahın erken saatlerinden itibaren 7-8 kere patlama sesi duyulduğunu ifade etti. 

Chance, "Bu patlamalara kadar Ukrayna'da çok sessiz bir gece hakimdi. Birkaç saat öncesine kadar düşünülemez olduğunu düşündüğümüz şey, şimdi gerçek oldu" diye konuştu. 

PATLAMALAR CANLI YAYINA YANSIDI

Canlı yayın esnasında Ukrayna'daki durumu bildiren CNN muhabiri Chance, arkasından gelen patlama seslerine dikkat çekerek, "Büyük patlamalar oluyor. Şu an ne olduklarını tam olarak açıklayamıyorum ancak bu kadar büyük patlamaların Putin'in konuşmasını yapmasından birkaç dakika sonra başlaması dikkate değer bir tesadüf" ifadelerini kullandı. 

UKRAYNA'NIN HAVA YOLU KESİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Chance Rusya'nın hedefinin neresi olduğunu bilmediğini söylese de gecenin ilerleyen saatlerinde Rus ordusunun Ukrayna'nın havaalanlarını devre dışı bırakmaya ve uçak pistlerini tahrip etmeye çalıştığını iddia etti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!